A görögkatolikus tudásolimpia döntője

A görögkatolikus tudásolimpia döntője

A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola ebben a tanévben is megrendezte a „Görögkatolikus Tudásolimpia” elnevezésű levelezős tanulmányi versenyt, melynek célcsoportját azok a diákok jelentették, akik a 2017/2018. tanévben 7-8., illetve 9-10. évfolyamba járnak. A versenyre angol és német nyelvből, liturgikus ismeretekből, magyar nyelv- és irodalomból, történelemből, matematikából és informatikából lehetett jelentkezni.

Forrás: Inántsy-Pap Ágnes, fotó: Szilágyi Tibor2018. május 22. 15:32

Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a hír 154 napja íródott

A döntő fordulóra 2018. május 18-án került sor a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán, ahova az 1054 induló diák közül a legjobb 170-et hívták be.

A verseny mára már országos kiterjedésű lett, 22 oktatási és nevelési intézményből vállalták a diákok a megmérettetést.

A versenyt Dr.Véghseő Tamás a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola rektora nyitotta meg, majd Inántsy Pap Ágnes a verseny főszervezője tartott egy rövid szakmai ismertetést a verseny céljáról, illetve a részvevők létszámáról, eddigi teljesítményéről.

A döntő feladatlapjának megírása utána Dr. Papp Miklós tanszékvezető főiskolai tanár előadása következett az Isten adományaként kapott tehetségről. A Fülöp érsek-metropolita atya által vezetett imaóra után jött az ebéd, majd a Fórum, ahol a diákok kérdéseire válaszolt a metropolita atya. A fiatalok a személyes kérdéseken túl a hitben való elmélyülésükhöz vezető út iránt is érdeklődtek, sőt kikérték Érsek atya véleményét a görögkatolikus oktatási intézményekről. Így a versenyzők nemcsak arra voltak kíváncsiak, hogy volt-e Fülöp atyának legjobb barátja a középiskolában, de arra is rákérdeztek, hogy egy mai fiatal, hogyan vehet részt az evangelizációban, vagy hihet-e valaki Istenben, ha nincs megkeresztelve.

A Fórum után következett az eredményhirdetés, amely a következőképpen alakult:

informatika 7-8. osztály

3.

Kovács Emese

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI, Debrecen

informatika 7-8. osztály

2.

Véghseő Tamás

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

informatika 7-8. osztály

1.

Zámbó Kinga Netta

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI, Debrecen

informatika 9-10. osztály

3.

Papp Szabolcs

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

informatika 9-10. osztály

2.

Szép Sándor

Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Miskolc

informatika 9-10. osztály

1.

Farkas Friderika

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

angol nyelv 7-8. osztály

3.

Bak Gabriella

Dudás Miklós Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI , Máriapócs

angol nyelv 7-8. osztály

2.

Iváncsik Panna

Dudás Miklós Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI , Máriapócs

angol nyelv 7-8. osztály

1.

Sárközi Gyula

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI, Debrecen

angol nyelv 9-10. osztály

3.

Vodila Martin

Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Edelény

angol nyelv 9-10. osztály

2.

Mohamed Tamimah

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

angol nyelv 9-10. osztály

1.

Oláh Viktória

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

német 7-8. osztály

3.

Fedor Dóra

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

német 7-8. osztály

2.

Ványi Zsombor

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

német 7-8. osztály

1.

Tölgyfa Gábor

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

német 9-10. osztály

3.

Homoki Csaba

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

német 9-10. osztály

2.

Nagy Fruzsina

Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnázium, Nagykálló

német 9-10. osztály

1.

Filep Eszter

Dienes László Görögkatolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola, Debrecen

liturgikus ismeretek 7-8. osztály

3.

Mikáczó János

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád

liturgikus ismeretek 7-8. osztály

2.

Bődi Borostyán

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

liturgikus ismeretek 7-8. osztály

1.

Pünkösd Bettina

Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád

liturgikus ismeretek 9-10. osztály

3.

Káplár Veronika Anna

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

liturgikus ismeretek 9-10. osztály

2.

Mikita Róza

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

liturgikus ismeretek 9-10. osztály

1.

Telenkó Tódor

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

magyar nyelv 7-8. osztály

3.

Tamási Lili

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

magyar nyelv 7-8. osztály

2.

Iváncsik Panna

Dudás Miklós Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és AMI, Máriapócs

magyar nyelv 7-8. osztály

1.

Tátrai Marcell

Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola, Mátészalak

magyar nyelv 9-10. osztály

3.

Káplár Veronika Anna

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, Miskolc

magyar nyelv 9-10. osztály

2.

Dankó Csenge

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

magyar nyelv 9-10. osztály

1.

Riczu Sára

Krúdy Gyula Gimnázium, Nyíregyháza

matematika 7-8. osztály

3.

Tátrai Marcell

Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola, Mátészalak

matematika 7-8. osztály

2.

Hajós Gertrúd

Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és AMI, Debrecen

matematika 7-8. osztály

1.

Bálint Lili

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

matematika 9-10. osztály

3.

Lenkovics Gréta

Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

matematika 9-10. osztály

2.

Husztek Anna

Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnázium, Nagykálló

matematika 9-10. osztály

1.

Galuska Zoltán

Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

történelem 7-8. osztály

3.

Bacskai Boglárka

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

történelem 7-8. osztály

2.

Pocsai Máté

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

történelem 7-8. osztály

1.

Holecskó Dávid

Szent Bazil Oktatási Központ, Hajdúdorog

történelem 9-10. osztály

3.

Jenei Johanna

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

történelem 9-10. osztály

2.

Tilistyák Adél

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

történelem 9-10. osztály

1.

Tóth Miklós

Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

Forrás: Inántsy-Pap Ágnes, fotó: Szilágyi Tibor

Nyíregyházi Egyházmegye

tudásolimpia, oktatás
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2018 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert