Greek catholic religious competition - final

„Minden forrásom belőled fakad…” (Zsolt 87,7)  Görögkatolikus Hittanverseny a NEK jegyében

Április első szombatján utolsó fordulójához érkezett hittanversenyünk Máriapócson. A több mint száz döntős fiatal már rutinosan érkezett a regisztrációhoz és fogott hozzá a feladatlap megoldásához.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: Orosz Beáta, Sütőné Görgényi Mónika2019. április 6. 22:00

Amíg a javításvezetők az értékelést irányították, a gyerekek Grunda Dávid és Bak Ádám atyák vezetésével térképezték fel kegyhelyünket, többek között – az esős idő ellenére is – lelkesen számolták a hálatáblákat. Az eredményhirdetésre már mindenki csendes izgatottsággal érkezett vissza az Emmánuel Zarándokközpontba, ahol a több hónapos készület után kiderült a csapatok végső sorrendje.

A helyezések a következőképp alakultak:

Egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  1. Bekecs: Kelecseny Ádám, Tóth Adél, Szabó Ágota (Felkészítő: Szabóné Bulátkó Mónika)
  2. Budapest-Rózsák tere: Oláh Zsófia, Oláh Eszter (Felkészítő: Koroknai Gabriella)

Szeged: Klubica Krisztián, Zádori Szabolcs (Felkészítő: Káplár Márton)

  1. Penészlek: Daku Zsófia, Papp Viktória (Felkészítő: Aranyics Arnold, Aranyicsné Kiss Emese)
  2. Eger: Brunczel András, Cserháti Ákos (Felkészítő: Demkó Balázs)
  3. Hajdúdorog: Simon Dóra, Búza Nikolett, Szabó Eszter (Felkészítő: Dalanics Zoltán)
  4. Vásárosnamény: Mikó Patrícia Anita, Veress Gabriella, Vezse Krisztina (Felkészítő: Demkó István)

7-8. osztály

  1. Eger: Estók Éva, Girhiny Csenge (Felkészítő: Demkó Balázs)
  2. Bököny: Kondor Krisztián, Buczi Mihály, Kovács Tibor (Felkészítő: Szokira János)
  3. Budapest-Rózsák tere: Szabó Dorottya, Mócz Botond, Blunck András (Felkészítő: Koroknai Gabriella)
  4. Nagykálló: Erdei Emese, Erdei Balázs, Pataki Asztrik (Felkészítő: Lipcsák Tamás)
  5. Miskolc-Belváros: Matyikánics Lili, Roppantó Dorka, Zentai Zoé (Felkészítő: Kissné Szegedi Krisztina)
  6. Fehérgyarmat: Riczu Zsófia, Szarka Flóra, Kovács Máté (Felkészítő: Kovács Róbert)

Egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

  1. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Balla Zsófia, Fafka Ágnes, Oláh Bálint (Felkészítő: Kovács Erzsébet)
  2. Mátészalka: Havanyecz Gergő, Nick Annamária, Varga Martin (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  3. Nyíracsád: Simon Ábel, Rácz Edina, Krekk Petra (Felkészítő: Simonné Czentye Anikó)
  4. Nagyhalász: Kallós Teréz, Márton Csenge, Szabó Flóra (Felkészítő: Gorcsa Péter, Szabó Antal)
  5. Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíracsád: Kerti Benedek, Széll Nóra, Simon Mihály (Felkészítő: Tóth Elek)
  6. Szent Miklós Görögkatolikus ÁItalános Iskola – Edelény: Demkó Balázs, Malinkó Dioméd, Molnár Hunor (Felkészítő: Ráczné Kalapos Katalin)

7-8. osztály

  1. Nyíregyháza-Jósaváros: Grajczárik Adél, Grajczárik Ádám, Ősz Tibor (Felkészítő: Ősz Tibor, Sütőné Görgényi Monika)
  2. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola – Mátészalka: Bodnár Levente, Bodnár Péter, Orosz Lotti (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  3. Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Általános Iskola – Pécs: Érsek Boglárka, Zajácz Veronika, Vas Domonkos (Felkészítő: Zajácz Gábor)

Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Biró Adrienn, Ganyu Zsófia, Nagy Alíz (Felkészítő: Kovács Erzsébet)

  1. Eger: Brunczel Borbála, Figeczki Flóra (Felkészítő: Demkó Balázs)
  2. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Edelény: Girhiny Hanna, Tóth Henrietta (Felkészítő: Ráczné Kalapos Katalin)
  3. Nyíracsád: Hudácskó Dóra, Szabó Ágnes, Szilágyi Balázs (Felkészítő: Tóth Elek)

Gratulálunk a többi döntőbe jutott versenyzőnek is a kiemelkedő teljesítményhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  • Kölcse: Borbély Péter, Császár Zsombor, Homoki Rebeka (Felkészítő: Orosz Gábor)
  • Nyírmada: Balogh Klaudia, Baráthi Sándor, Kiss Patrik (Felkészítő: Halinda Gyula)
  • Ózd: Varró Kitti, Bodnár Dániel (Felkészítő: Bodnárné Kántor Erzsébet)

7-8. osztály

  • Dunakeszi: Kapin Lili, Bubrik Nóra, Szabó Borbála (Felkészítő: Bubrik-Johan Viktória)
  • Kecskemét: Tőkés Maja, Bereniké Dóra, Bódi Enikő (Felkészítő: Hollik György)
  • Komlóska: Matisz Zsófia, Tornai Adrienn, Szűcs Panna (Felkészítő: Szikora Benedek)

Az egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

  • Arnót: Töttös Maja, Galambvári Panna, Namesnyik Flóra (Felkészítő: Szemerszki Mihály)
  • Gárdonyi Géza Katolikus ÁItalános Iskola – Miskolc: Laczkó Dóra, Krajczár Dénes, Éliás Rebeka (Felkészítő: Bárányné Nagy Melinda)
  • Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola – Debrecen: Hajós Boróka, Karászi Lili, Nyirán Anna (Felkészítő: Sivadó Miklós)
  • Szent Erzsébet Katolikus ÁItalános Iskola – Sárospatak: Ivancsó Máté, Molnár Hanna, Zsignár Ákos (Felkészítő: Kiss Anett)
  • Szent László Katolikus ÁItalános Iskola – Encs: Szepesi Anna, Tóth Virág, Virosztkó Fanni (Felkészítő: Szepesi Szilárdné)

7-8. osztály

  • Budapest-Rózsák tere: Ulicsák Miklós, Török Viktor, Tóth Botond (Felkészítő: Koroknai Gabriella)
  • Fráter György Katolikus Gimnázium – Miskolc: Thomázy Gréta, Bajcsev-Dancsó Damján, Galambvári Sára (Felkészítő: Salai Szabolcs)

A verseny támogatója a NTP-TMV-18-0051 számú, „Országos görögkatolikus hit- és erkölcstan verseny a NEK 2020 jegyében” című pályázati program.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: Orosz Beáta, Sütőné Görgényi Mónika

Nyíregyházi Egyházmegye

hittanverseny, döntő, hitoktatás, iec2020
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

HERE YOU ARE: NEWS

BACK TO TOP


FOLLOW US ALSO IN THE SOCIAL MEDIA:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2019 Eparchy of Nyíregyháza

Development: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert