Görögkatolikus hit- és erkölcstan verseny – egyházmegyei döntő

Görögkatolikus hit- és erkölcstan verseny – egyházmegyei döntő

Az egyszerű kenyérből és borból lett Eucharisztiának a gazdagságáról beszélt köszöntőjében Szocska A. Ábel püspök atya március 6-án, az idei országos görögkatolikus hit- és erkölcstan verseny egyházmegyei döntőjén, ahol dr. Obbágy László atya a Nyíregyházi Egyházmegye hitoktatási referense és munkatársai fogadták a Szent Atanáz Hittudományi Főiskola dísztermét megtöltő versenyzőket. A megnyitó után elkezdődött a verseny, mely során remélhetőleg mindenki gazdagodott: tudással, a csapatmunka tapasztalatával, valamint az egyházmegyei forduló apró ajándékaival.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Irodája, fotó: P. Tóth Nóra2020. március 6. 17:50

Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a hír 121 napja íródott

Aki március 6-án lépett be a Szent Atanáz Hittudományi Főiskolára, igencsak meglepődött, hiszen a megszokottól eltérően egy egészen más korosztály zajos forgatagába került. Nyolcvan csapat felső tagozatos diák vette birtokba a főiskola épületét, hogy kiderüljön, ki készült fel legalaposabban a kijelölt szentírási részekből.

A két kategórián belül két-két korosztályban a következő eredmények születtek:

Egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  1. Nagykálló: Szabó Zoé, Trella Eszter Felkészítő: Lipcsák Tamás
  2. Záhony: Cserpák Jázmin, Petró Hanna, Sajben Zsolt Sándor Felkészítő: Sajben Zsolt
  3. Levelek: Várszegi Dézi, Dávida Panna, Héjjas Levente Felkészítő: Seres Péter
  4. Nyírvasvári: Rostás Dorina, Bakos Petra, Jónás Szimonetta Felkészítő: Majoros Mária
  5. Nyíregyháza-Jósaváros: Erdei Jázmin, Erdei Bíborka Felkészítő: Gajdos Attila
  6. Nyírpazony: Dubay Laura, Deák Eszter, Jánosik Petra Felkészítő: Grunda Jánosné

7-8. osztály

  1. Bököny: Kurucz Gréta, Buczi Mihály, Buczi Dániel Felkészítő: Szokira Jánosné
  2. Kisléta: Szűcs Anasztázia, Szűcs Tibor, Rohály Vivien Stella Felkészítő: Pásztor Gergely

Penészlek: Daku Zsófia, Papp Viktória Felkészítő: Aranyics Arnold

  1. Nyíregyháza-Kertváros: Olasz Janka, Szakó Eszter Felkészítő: Dr. Obbágy László
  2. Gyüre (Aranyosapáti): Demeter Barbara, Hajtó Aliz, Baráth Zsuzsanna Felkészítő: Danku Mónika
  3. Mándok: Kelemen Kitti, Radvánszki Márton Felkészítő: Szirmai Máté Ferenc
  4. Levelek: Bakos Jázmin Alíz, Kurucz Dorottya, Varga Mirjam Felkészítő: Fodorné Ligetfalvi Tünde

Egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

  1. Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Koltai Zorka, Tóth Viktória, Zámbó Miklós Felkészítő: Tóth Jánosné
  2. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Balla Péter, Fafka Ágnes, Ganyu Fanni Felkészítő: Kovács Erzsébet
  3. Mátészalka: D. Nagy Mátyás, Havanyecz Attila Gergő, Varga Martin Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  4. Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Juszku Réka, Balázs Levente, Bíró Vivien Veronika Felkészítő: Demkó István
  5. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Horváth Teréz, Papp Grácia, Szabó Boldizsár Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  6. Szent László Katolikus Iskola – Kisvárda: Iski Levente, Hajdú Tamás, Kiss Ádám Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó

7-8. osztály

  1. Nagyhalász: Márton Csenge, Kallós Teréz, Veleczki Dorina Felkészítő: Gorcsa Péter
  2. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Balla Zsófia, Tóth Abigél, Veres Fanni Felkészítő: Kovács Erzsébet

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Szabó Luca, Ecsedi Panna, Ignácz Olivér Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika

  1. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Bodnár Eszter, Bodnár Péter, Juhász Zsófia Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  2. Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Farkas Gergő, Nyika Gergő, Sinka Martin   Felkészítő: Rádi Dávid
  3. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Sivadó Zsombor, Sivadó Marcell, Toka Levente Felkészítő: Kovács Csaba
  4. Szent László Katolikus Iskola – Kisvárda: Molnár Anna, Molnár Eszter, Monostory Sarolt Felkészítő: Tamás Ferenc

Gratulálunk a többi versenyzőnek is a szép teljesítményhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  • Buj: Durányik Dóra, Orosz Dominik, Orosz Márkó Felkészítő: Iski István
  • Csegöld: Kalucza Ágnes, Rakás Dalma, Varga Csaba Felkészítő: Gajdos László
  • Hodász: Kanyó Izabella, Gulyás Eszter, Kanyó Zsófia Felkészítő: Kanyó Árpád
  • Kállósemjén: Gurzó Dávid, Tasnádi Valéria, Fábián Tamás Felkészítő: Orosz István Árpád
  • Kisvárda: Monostory Lelle, Szakács Amarilla Sára, Maczinkó Gergő Máté Felkészítő: Demkó István
  • Levelek: Fekete Edina, Lengyel Sára, Zsíros Dóra Felkészítő: Fodorné Ligetfalvi Tünde
  • Mátészalka: Bársony Zsombor, Bársony Kornél, Szatlóczky Petra Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Porcsalma: Török Lili, Vékony Henrietta, Geszterédi Anna Felkészítő: Szemán András
  • Újfehértó: Barabás Jázmin, Varga Dóra, Béres Alexa Felkészítő: Iski Péter
  • Újfehértó: Tiszolczki György, Hartman Kincső, Kóczon Zoé Felkészítő: Iski Péter

7-8. osztály

  • Beregdaróc: Floch Kiara Barbara, Ecsedi Réka Anna, Halász Csaba Felkészítő: Szikora Ede Szabolcs
  • Buj-Kótaj: Tropa Bianka, Hollik János, Bakosi Csaba Felkészítő: Iski István, Horváth Tamás
  • Fehérgyarmat: Riczu Zsófia, Riczu Márk és Homoki Máté Felkészítő: Magyar Márton
  • Kállósemjén: Fodor Hanna, Papp Dóra, Zelenyák Bence Felkészítő: Orosz István Árpád
  • Kölcse: Homoki Rebeka, Pák Liliána, Hadadi Bianka Felkészítő: Orosz Gábor
  • Nyíregyháza-Kertváros: Dancs Gergő, Kós Gábor Felkészítő: Dr. Obbágy László
  • Nyírkarász: Karakó Mónika, Fráter Zsanett, Lucskai Alíz Felkészítő: Pásztor István
  • Nyírkáta-Nyírmeggyes: Sárai Viktória, Batizi Boglárka, Pócsi Csongor Felkészítő: Magyar László
  • Nyírpazony: Dubay László, Weinrauch Károly, Molnár Kristóf Felkészítő: Grunda Jánosné
  • Nyírvasvári: Markos Csenge, Vécsi Alexa Felkészítő: Majoros Mária
  • Ópályi: Petrohai Zoltán, Radvánszki Tamás, Máté Gusztáv Felkészítő: Gelsei Gábor
  • Tiszaeszlár: Hajdú Réka, Szakolczai Emma, Szűcs Réka Felkészítő: Bacsó János

Az egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Grunda Fanni, Mester Zsuzsa, Orosz Noémi Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory István Katolikus Ált.Isk., Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Lakatos Fruzsina, Molnár Vivien Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Kovács Gábor, Juhász Zora, Mosolygó Máté Felkészítő: Grunda Dávid
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Lukács Lilla, Gere Kristóf, Teremi Mihály Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Balogh Ákos Dániel, Járvás Tege Tamás, Reszler Franciska  Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Kisvárda: Orosz Panna Edina, Szalóczi Fruzsina, Kozma Zsófia Felkészítő: Sebők Szilvia
  • Mándok: Holové Hanna, Holové Janka Felkészítő: Szirmai Máté Ferenc
  • Máriapócs: Fürtös Natália, Bihari Bianka, Mosolygó Tímea Felkészítő: Molnár Dezső
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Kiss Fanni Fruzsina, Kicsák Benjamin, Kolozsvári Diána Virág Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Nyírbátor: Szabó Lara, Kiss Petra Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Nyíregyháza-Kertváros: Pánczél Ábel, Suga Levente, Támba Balázs Felkészítő: Dr.Obbágy László
  • Nyírtelek: Péter-Szabó Kíra, Soltész Ramóna Kitti, Szakos Kitti Fruzsina Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Máté Blanka, Kindák Laura, Rácz Krisztián Felkészítő: Fodorné Ligetfalvi Tünde
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Kóka Melinda, Lukács Henrietta, Monyók Csanád Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Gánicz Annamária, Kepics Veronika, Klepács Karina Felkészítő: Ignácz Gyula
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Géczi Mirjam, Lelesz Luca, Madarász Gréta Felkészítő: Szemán László
  • Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Nyíregyháza: Dvorcsák Stella,  Gégény Viktória, Hanász Csenge Felkészítő: Szender Adrienn

7-8. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Kerekes Éva, Ignéczi Zsófia, Pető Attila Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda – Nyírbátor: Egresi Adrienn, Egresi Vanda, Molnár Henrietta Felkészítő: Tordainé Popovics Mária
  • Báthory István Katolikus Ált.Isk., Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Terdik Dina, Szim Viktória, Gebei Petra Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Horváth Bálint, Kósa Valentin, Sitku Dominik Felkészítő: Molnár Dezső
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Seres Kíra, Petró Alexandra, Gál Levente Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Nick Annamária, Nick Viktória, Kócsi Márk  Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Nagykálló: Orosz Gergő, Orosz Zsófia, Soltész Blanka Felkészítő: Trella Tibor
  • Máriapócs: Iváncsik Eszter, Birta Gréta Felkészítő: Mosolygó Tamás
  • Mátészalka: Kicska Péter Milán, Lipcsei Marcell, Oláh Mónika Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Ópályi: Baku Katalin, Csordás Levente, Dienes Dávid Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Sója Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Ádám Renátó, Karahuta Laura, Ádám Dorina Felkészítő: Kovács Róbert
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Csinószki Réka, Fazekas Bianka, Maxa Georgina Vilma Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent Anna Katolikus Óvoda és Általános Iskola – Geszteréd: Szabó Csaba, Szabolcsi Mihály Felkészítő: Munkácsi János
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola - Kisvárda: Vincze Vivien, Barkóczi Laura, Koleszár Mira Felkészítő: Tamás Ferenc
  • Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Nyíregyháza: Bogár Kinga, Kiss-Cselenyák Emma, Tamás Flóra Felkészítő: Szender Adrienn

Minden kategória első három helyezettjét szeretettel hívjuk és várjuk a március 28-i országos döntőre, Máriapócsra!

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Irodája, fotó: P. Tóth Nóra

Nyíregyházi Egyházmegye

hittanverseny, egyházmegyei forduló, hitoktatás, iec2020
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2020 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert