Greek catholic competition for pupils

„Úton vagyunk” Országos Görögkatolikus hit- és erkölcstan verseny 2022 – egyházmegyei forduló

Sokéves hagyomány, hogy az általános iskolás gyermekek országos versenyen mutathatják meg megszerzett tudásukat görögkatolikus hit- és erkölcstanból. A kerületi verseny után az egyházmegyei fordulón immár az országos döntőbe jutás volt a tét. Az idei hittanverseny főszervezői a Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Irodájának munkatársai voltak, akik a szinodalitás jegyében az „Úton vagyunk” mottót választották. Az egyházmegyei fordulót Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök nyitotta meg március 19-én, a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolában a több mint kétszáz hittanos számára.

Szöveg és fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye2022. március 19. 21:30

A Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola fogadta és látta vendégül a görögkatolikus hittanverseny egyházmegyei fordulójára továbbjutott több mint kétszáz hittanos versenyzőt március 19-én. 

Az országos versenyt minden évben – forgó rendszerrel – valamelyik görögkatolikus egyházmegye szervezi. A 2022-es verseny az Úton vagyunk címet kapta a szervezőktől, a Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Irodájának munkatársaitól. A tematika szervesen kapcsolódik a Ferenc pápa által meghirdetett szinódusi folyamathoz. A közös út, ’szün hodosz’ kifejezésből kiindulva építették fel a versenyhez kiadott háttéranyagot és a verseny kérdéseit is. Jézus útját nemcsak a galileai poros utakon való gyaloglásként, hanem az Atyától az emberhez való átjövetelként és az embertől az Atyához való átmenetelként vizsgálták, s emellett áttekintették az egyház útját az apostolok cselekedetein keresztül – mondta el honlapunknak dr. Obbágy László hitoktatási referens atya.

Mivel a gyermekek háromfős csapatokban versenyeztek, megtapasztalhatták az együtt készülés és a találkozások örömét, s a – hitben való – közös útjukat is.

Erre hívta fel a figyelmet Ábel püspök atya is, aki a verseny előtt közös imára és versenyindító együttgondolkodásra hívta a jelenlévőket. 

Az életünkben valóságosan jelenlévő utak sokfélék lehetnek: országút, földút, légi út – sorolták együtt a főpásztorral a gyerekek. „Van még egy út ezek mellett a keresztények számára. Jézus azt monda: »én vagyok az út, az igazság és az élet«. Ez a keresztény ember útja. Ennek is van célja: az örök élet. Ez az út a végtelen jóságra és szeretetre vezet minket. Erre az útra is viszünk magunkkal valamit: az Evangéliumot és a szent hagyományt” – mondta Ábel atya.

A mai alkalom egyfajta tanúságtevés is arról, hogy járnak a gyermekek ezen az úton, s mindez hogyan valósul meg közösségben.

A verseny után közös ebéddel majd játékkal töltötték az eredményhirdetésre való várakozás perceit.

Senki sem távozott üres kézzel. A tematika a teljes veresenyt áthatotta, bizonyítja ezt az is, hogy az ajándékok mindegyike az úttal kapcsolatos volt. A versenyzők közül minden kategória első három helyezettje továbbfolytatja a megkezdett utat az alábbi versenytábla alapján március 31-én az országos döntőben.

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

1. Bököny: Buczi Zsófia, Dudás Benedek, Virágos Zalán; Felkészítő: Szokira Jánosné

1. Csegöld: Varga Jázmin, Kovács Márk, Kiss Csenge; Felkészítő: Ft. Gajdos László

2. Nyíregyháza-Kertváros: Szakó Ádám, Bunya Botond, Gégényi Gábor; Felkészítő: Markos Adrienn Kitti

3. Nyírbéltek: Sebők Sándor, Daku Tímea, Horváth Hanna Elizabeth; Felkészítő: Ft. Aranyics Arnold

4. Szakoly: Barnucz Luca, Takács Luca, Vaszil Fruzsina; Felkészítő: Ft. Galajda Balázs

5. Rozsály: Molnár Eszter, Sztolyka Emese, Pajzu-Simon Zsombor; Felkészítő: Ft. ifj. Obbágy László

6. Mátészalka: Láposi Tímea, Maskó Amadea Vivien, Gere Amira; Felkészítő: Kovács Erzsébet

7-8. osztály

1. Nyírvasvári: Bakos Petra, Jónás Szimonetta, Rostás Dorina Csilla; Felkészítő: Majoros Mária

2. Nyíregyháza-Belváros: Kepics Veronika, Páll Csaba, Páll Adél; Felkészítő: Prekup Erzsébet

3. Hodász: Kanyó Izabella, Gulyás Eszter, Kanyó Zsófia; Felkészítő: Ft. Kanyó Árpád

4. Mátészalka: Láposi Péter, Szender Boglárka, Lieb Noel; Felkészítő: Kovács Erzsébet

5. Levelek: Dávida Panna, Héjjas Levente, Regán Patrik; Felkészítő: Ft. Seres Péter

5. Záhony: Csarpák Jázmin, Petró Hanna, Sajben Zsolt Sándor; Felkészítő: Ft. Sajben Zsolt

6. Nyírpazony: Dubay Laura Luca, Deák Eszter, Dubay László; Felkészítő: Grunda Jánosné

Az egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

1. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Alexa Máté, Lakatos Márton, Székely Erik; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó

1. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Kovács Zselyke, Kegyer Zsófia, Németh Viola; Felkészítő: Ft. Kovács Csaba, Bodnár Bernadett

2. Nyírszőlős: Szilágyi Anna, Fedor Judit, Grajczárik Noémi; Felkészítő: Dr. Véghseőné Papp Zsuzsanna

3. Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Gönczi Gergő, Káplár Lilien, Bencze László; Felkészítő: Kocsik Krisztina

5. Nyírlugos: Péntek Léna, Szemán Dominik, Kiss Botond; Felkészítő: Ft. Ignácz András, Ft. Rádi Dávid, Oláh Judit

6. Mátészalka: Lakatos Laura, Lucsik Viktória, Pincés Gréta; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó

7-8. osztály

1. Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Nagykálló: Barta Dorottya, Boros Lili és Trella Eszter; Felkészítő: Seres Péterné

1. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Gánicz Annamária, Gyurkovics Kíra, Klepács Karina; Felkészítő: Ft. Kovács Csaba

2. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Balogh Ákos Dániel, Járvás Tege Tamás; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó

3. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Juhász Zsófia, Szántó Ádám, Oláh Mónika; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó

4. Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Petrus Eszter, Hliva Ramóna; Felkészítő: Pásztor Richárd

5. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi, Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Balla Péter, Fafka Ágnes, Fazekas Tamás; Felkészítő: Kovács Erzsébet

6. Mátészalka: Havanyecz Attila Gergő, Horváth Csaba Mihály, Varga Martin; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó

Minden kategória első három helyezettjét szeretettel hívjuk és várjuk a március 31-i országos döntőre, Máriapócsra!

Gratulálunk a többi versenyzőnek is a szép teljesítményhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  • Anarcs: Szabó Luca, Berta Lara; Felkészítő: Ft. Kovács Róbert
  • Baktalórántháza: Csík Alexandra, Fazekas Sára, Orosz Zelma; Felkészítő: Ft. Orosz Zoltán
  • Kállósemjén: Tóth Bence, Kormos Lara; Felkészítő: Ft. Orosz István
  • Kálmánháza: Kiss Dávid, Kiss Tamás, Szécsi Bence; Felkészítő: Ft. Polgári László
  • Kántorjánosi: Kovács Anikó, Paróczai Zsófia, Zámbó Amina; Felkészítő: Ft. Kerezsi János
  • Kisvárda: Erdélyi Nikoletta, Erdélyi Levente, Varga Mariann; Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  • Levelek: Kardos Zsófia, Dávida Kende, Várszegi Dina; Felkészítő: Fodorné ligetfalvi Tünde
  • Nyírszőlős: Tócsik Zsófia, Moravszki Berta; Felkészítő: Dr. Véghseőné Papp Zsuzsanna
  • Nyírvasvári: Rézműves Johanna, Jónás Szabolcs, Csollák Nándor Máté; Felkészítő: Majoros Mária
  • Záhony: Gombos Zsombor, Margitics Péter; Felkészítő: Ft. Sajben Zsolt

7-8. osztály

  • Balkány: Nagy Szabina, Szilágyi Eszter, Taskó Melissza; Felkészítő: Ft. Szabó Csaba Péter
  • Csegöld: Kalucza Ágnes, Kalucza János, Varga Csaba Erik; Felkészítő: Ft. Gajdos László
  • Kálmánháza: Kovács-Balogh Lili, Mester József, Skarbik Dzsenifer; Felkészítő: Ft. Polgári László
  • Kisvárda: Maczinkó Gergő Máté, Bencs Bence Béla, Kapin Regő; Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  • Levelek: Fodor Áron, Lengyel Sára, Zsíros Dóra; Felkészítő: Ft. Seres Péter
  • Szakoly: Laza István, Nagy Balázs; Felkészítő: Ft. Galajda Balázs

Az egyházi iskolások versenyében:

5-6. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Grunda Norina, Kocsis Flóra, Szabó Regina; Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Farkas Zsolt, Mosolygó Ákos; Felkészítő: Ft. Veres Zoltán
  • Érpatak: Fekete Dóra, Bereczki Nikolett; Felkészítő: Munkácsi János
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Nagy Máté, Kóczon Balázs;Felkészítő: Pásztor Richárd
  • Máriapócs: Oláh Zsófia, Nyíri Réka, Mikó Alex; Felkészítő: Ft. Veres Zoltán
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Papp Dávid, Ráduly Gréta, Orosz Szilvia; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Nyírbátor: Fülöp Ádám, Toderjuk Krisztián, Viszloczki Fruzsina; Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Sója Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Tejfel Patrícia, Horváth András, Pongó Attila; Felkészítő: Szilágyi Tiborné
  • Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi, Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Barta-Labojko Márta, Jeremcsuk Léna, Zádori Péter Márk; Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Juhász Stella Vanessza, Seres Regina, Varga Lili; Felkészítő: Fodorné Ligetfalvi Tünde
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Demkó Hunor, Faragó Kíra, Nagy Lili; Felkészítő: Demkó Istvánné
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Dohán Flóra Piroska, Horváth Mihály György, Dohán Lilla Borbála; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Mátyás Szabolcs, Tóth Emma, Hornyák Roland;Felkészítő: Ft. Ignácz András, Ft. Rádi Dávid, Oláh Judit

7-8. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Hudák Barbara, Kocsis Péter, Molnár Vanda; Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory István Katolikus Ált.Isk., Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Bokotey Annamária, Pénzes Zsófia, Soltész Fanni; Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Kristóf Flóra, Mosolygó Tímea, Bihari Bianka; Felkészítő: Ft. Trella Tibor
  • Gróf Dégenfeld Imre Református Általános Iskola – Baktalórántháza: Kozma Eszter, Kozma Dorottya; Felkészítő: Oroszné Nagy Zelma
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Teremi Mihály, Támba Hanna, Gere Kristóf; Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Máriapócs: Tisza Szilárd, Bajzáth Botond, Tóth Noémi; Felkészítő: Ft. Mosolygó Tamás
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola Pátyodi Dr. Antall József Tagintézménye – Pátyod: Vékony Henrietta, Szabó Brigitta és Babik Bence; Felkészítő: Tóth Péter
  • Nagydobos: Kicsák Benjámin, Ráduly Bence, Gorzó János; Felkészítő: Ft. Kicsák János
  • Nyírlugos: Máté Dóra, Pósán Mira; Felkészítő: Ft. Ignácz András, Ft. Rádi Dávid, Oláh Judit
  • Sója Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Balogh Tifani, Láda Zoltán, Nádasdi Dominika; Felkészítő: Szilágyi Tiborné
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Monyók Csanád, Péter-Szabó Kíra, Szakos Kitti; Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Balázs Levente, Juszku Réka, Vasas Nikolett;Felkészítő: Ft. Demkó István, Ft. Tamás Ferenc
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Bodnár Rebeka, Fehér Lili, Orosz Anna Jázmin; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Sebők Elizabett, Szilágyi Fanni, Tasi Anna;Felkészítő: Ft. Ignácz András, Ft. Rádi Dávid, Oláh Judit

Szöveg és fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye

Nyíregyházi Egyházmegye

hittanverseny
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

HERE YOU ARE: NEWS

BACK TO TOP


FOLLOW US ALSO IN THE SOCIAL MEDIA:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2022 Eparchy of Nyíregyháza

Development: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert