Országos Görögkatolikus Hit- és Erkölcstan Verseny 2018 – Egyházmegyei forduló a Nyíregyházi Egyházmegyében

Országos Görögkatolikus Hit- és Erkölcstan Verseny 2018 – Egyházmegyei forduló a Nyíregyházi Egyházmegyében

2018. február 17-én 230 fiatal hittanos mérte össze tudását a görögkatolikus hittanverseny egyházmegyei döntőjében. Az érmeket Szocska A. Ábel apostoli kormányzó adta át a győzteseknek. Minden résztvevőnek gratulálunk!

Fotó: Polyákné Tóth Nóra, Mátészalkai Grk. Egyházközség Fb.-oldala2018. február 18. 09:40

Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a hír 179 napja íródott

2018. február 17-én – habár az influenza próbálta megtizedelni versenyünk csapatait – végül szép számmal gyűltünk össze Nyíregyházán, a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolában: 79 csapaton belül mintegy 230 fiatal hittanos mérte össze tudását hittanversenyünk egyházmegyei döntőjében. A két kategóriában és két korosztályban folyó versenyen a következő eredmények születtek:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály:

  1. Rozsály: Bíró Bianka, Sztolyka Benedek, Simon Attila; Felkészítő: Kiss Andor és Kiss Andorné Kondás Mária
  2. Bököny: Buczi Mihály, Kurucz Gréta, Papp Diána; Felkészítő: Szokira János
  3. Gávavencsellő: Kuknyó Kíra, Csécsi Liliána; Felkészítő: Szabó Antal
  4. Nyírbátor: Farkas Lajos, Huri Barbara, Gáll Milos; Felkészítő: Antalné Koza Mariann
  5. Nyíregyháza-Örökösföld: Orha Veronika, Nagy Máté, Lőrincz Kolos; Felkészítő: Prekup Erzsébet
  6. Szakoly: Szűcs Hanga, Tóth Nóra, Nagy Dávid; Felkészítő: Galajda Balázs

7-8. osztály:

  1. Szakoly: Andrejkovics Mihály, Halász Antal; Felkészítő: Galajda Balázs
  2. Bököny: Kondor Krisztián, Kovács Tibor, Sarkadi Anna; Felkészítő: Szokira János
  3. Nyírbéltek: Hupka Georgina, Oláh Zsófia, Bíró Dominik; Felkészítő: Aranyics Arnold
  4. Vásárosnamény: Székely Csenge, Balázs Panna, Gál Lili Tícia; Felkészítő: Demkó Istvánné és Demkó István
  5. Aranyosapáti-Gyüre: Demeter Barbara, Ruda Bence, Mihucza Gergő; Felkészítő: Danku Mónika
  6. Nyíregyháza-Kertváros: Dankó Anna, Kiss Dominika; Felkészítő: Dr. Obbágy László

Az egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály:

  1. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola – Mátészalka: Bodnár Péter, Juhász Dóra, Szántó Aliz; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  2. Mátészalka: Bodnár Eszter, Kicska Péter, Maczali Zsombor; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  3. Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola – Mátészalka: Balla Zsófia, Tóth Abigél, Oláh Bálint; Felkészítő: Kovács Erzsébet
  4. Kálvin János Református Általános Iskola – Mátészalka: Dienes Dávid, Kócsi Márk, Póti Dávid; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  5. Szent László Katolikus Általános Iskola – Kisvárda: Máté Eszter Katalin, Jenei Marcell, Monostory Sarolt; Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  6. Nyíregyháza-Kertváros: Olasz Janka, Szakó Eszter, Sipos Boglárka; Felkészítő: Dr. Obbágy László

7-8. osztály:

  1. Kálvin János Református Ált. Isk. – Mátészalka: Havanyecz Lilian, Szabó Zsófia, Szalacsi Eszter; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  2. Mátészalka: Bacsik Vanda, Nyírán Ádám, Varga Lilla; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  3. Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola – Mátészalka: Bíró Adrienn, Ganyu Zsófi, Nagy Aliz; Felkészítő: Kovács Erzsébet
  4. Báthory Anna Református Általános Iskola – Nyírbátor: Harcsa Dorina, Jakab Anita, Laskovics Dóra; Felkészítő: Antalné Koza Mariann
  5. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola – Mátészalka: Bodnár Levente, Oláh Fanni, Orosz Lotti; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó 
  6. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíregyháza: Gánicz Gábor, Csáthi Áron, Lóczi Lotti; Felkészítő: Kovács Csaba

 

Gratulálunk a többi versenyzőnek is a szép teljesítményhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály:

  • Buj: Tropa Bianka Vivien, Kató Lara, Molnár Kamilla; Felkészítő: Iski István
  • Kisléta: Horváth Anasztázia, Szűcs Anasztázia, Szűcs Tibor; Felkészítő: Pásztor Gergely
  • Kölcse: Homoki Rebeka, Hadadi Bianka, Pák Liliána; Felkészítő: Orosz Gábor
  • Mándok: Radvánszki Márton, Hulan Milán; Felkészítő: Sajben Zsolt
  • Mátészalka: Herdon Máté, Bársony Kornél, Bársony Zsombor; Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Mátészalka: Toronicza Diána, Pataki-Nagy Kinga, Szatlóczky Petra; Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Nyíregyháza-Jósaváros: Harsányi Márkó, Kós Gábor, Dancs Gergely; Felkészítő: Galambosiné Riczu Ildikó
  • Nyírmada: Balogh Klaudia, Baráti Sándor, Kiss Patrik; Felkészítő: Halinda Gyula
  • Tiszaeszlár: Böszörményi Szabolcs, Hajdu Réka, Szűcs Réka; Felkészítő: Bacsó János
  • Vásárosnamény: Siti Zsanett, Takács Flóra Éva, Tivadar Darina Ruszlána; Felkészítő: Demkó Istvánné és Demkó István

7-8. osztály:

  • Buj: Szilágyi Tamás, Durányik Miklós, Orosz Mihály; Felkészítő: Iski István
  • Csenger: Gere Eszter, Birtalan Dorka, Varga Melinda; Felkészítő: Ignácz András
  • Csengersima: Petruska Gábor, Homoki Tamás, Varga János; Felkészítő: Gajdos László
  • Hodász: Kiss Roland, Pócsi Patrik, Nyisztor Kinga; Felkészítő: Kanyó Árpád
  • Kántorjánosi: Becsei Nikolett, Hakucsák Zsanett; Felkészítő: Kerezsi János
  • Kisvárda: Kovács Noémi, Kovács Petra, Takács Miklós; Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  • Levelek: Kurucz Noémi, Jenei Barbara, Sándor Judit; Felkészítő: Seres Péter
  • Nyíregyháza-Örökösföld: Murvay Kristóf, Pogácsás Zsolt, Tulipán Ádám; Felkészítő: Prekup Erzsébet
  • Szakoly: Halász Olivér, Katona Balázs; Felkészítő: Galajda Balázs
  • Timár: Balogh Petra, Seres Erika, Pásztor Panna; Felkészítő: Revák István
  • Tiszaeszlár-Tiszalök: Nagy Dávid Tamás, Szakolczai Andor, Szakolczai Emma; Felkészítő: Bacsó János

Az egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály:

  • Báthory Anna Református Általános Iskola – Nyírbátor: Dankó Máté, Egressi Adrienn, Szilágyi Merse Pál; Felkészítő: Antalné Koza Mariann
  • Báthory István Katolikus Ált. Iskola, Gimnázium és Szakgim. – Nyírbátor: Kiss Zoltán, Agyagos Bianka, Hurai Nikoletta; Felkészítő: Erdélyhegyiné Dévai Renáta
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Tóth Míra, Mosolygó Tímea, Palóka Dávid; Felkészítő: Mosolygó Tiborné
  • Ecsedi Báthory István Református Általános Iskola – Nagyecsed: Balogh Adrián, Bodzán Petra, Sivadó Boglárka; Felkészítő: Szűcs Istvánné
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Gerliczki Dorina, Kriston Ádám, Szilágyi J. Máté; Felkészítő: Sivadó László
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Soltész Botond Csaba, Veszprémi Emma, Majoros Benedek; Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Máriapócs: Mosolygó Dorka, Tasi Balázs, Tasi Attila; Felkészítő: Grunda Dávid
  • Nagyvarsányi Református Általános Iskola – Vásárosnamény: Szántó Gréta Anna, Tóth Maja Napsugár, Farkas Dóra; Felkészítő: Demkó István
  • Nyíregyháza-Jósaváros: Tóth Barnabás, Grajczárik Ádám, Lipcsák Gergő; Felkészítő: Lipcsák Tamás
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Orosz Gábor és Szabó Csaba; Felkészítő: Munkácsi János
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Sztropkóczki Dóra, Fazekas Bianka, Maxa Georgina Vilma; Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Ágoston Johanna, Bíró Petra, Balázs Panna; Felkészítő: Pindzsu István
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Urbán Máté, Véghseő Tamás, Sigló Kristóf; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola - Nyíregyháza: Szabó Flóra, Szilvási Péter, Szilvási Júlia Róza; Felkészítő: Kovács Csaba
  • Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Nyíregyháza: Tamás Flóra, Bogár Kinga, Hanzel Lilien; Felkészítő: Szender Adrienn
  • Újfehértói Református Iskola és Óvoda – Újfehértó: Barabás Vivien, Maros Adél, Tóth Noémi; Felkészítő: Mészáros Gáborné

7-8. osztály:

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Molnár Ádám, Kiss Máté, Gubik Lilla; Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Ajak: Mártonfalvi Dóra, Orosz Veronika; Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory István Katolikus Ált. Iskola, Gimnázium és Szakgim. – Nyírbátor: Mándi Anna, Konyhás Fruzsina; Felkészítő: Erdélyhegyiné Dévai Renáta
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Iváncsik Panna, Filep Eszter, Orosz Kitti; Felkészítő: Grunda Dávid
  • Ecsedi Báthory István Református Általános Iskola – Nagyecsed: Szántó Dorina, Kovács Milán , Balogh Kristóf; Felkészítő: Szűcs Istvánné
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Czirják Lili, Gulyás Luca, Kriston Csaba; Felkészítő: Sivadó László
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Pivarnyik Cintia, Gál Levente, Seres Kira; Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium – Nyíregyháza: Molnár Eszter, Bálint Lili, Barcsik Barnabás; Felkészítő: Prekup Erzsébet
  • Máriapócs: Magyar Borostyán, Szegedi Dorina, Markos Réka; Felkészítő: Grunda Dávid
  • Ópályi: Baku Katalin, Baku Veronika, Szalcsi Orsolya; Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Nagyvarsányi Református Általános Iskola – Vásárosnamény: Kun Petra Anna, Lukács Henrietta Boglárka, Sebestyén Boglárka; Felkészítő: Demkó István
  • Nyíregyháza-Jósaváros: Grajczárik Adél, Szász Rita, Lipcsák Judit; Felkészítő: Lipcsák Tamás
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Seres Petra, Balogh Gréta, Fekete Petra; Felkészítő: Baráthné Kerekes Marianna
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Maxa Márk Szilveszter, Nagy Máté, Csernyik Levente; Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Juszku Dorina, Bíró Noémi, Kertész Boglárka; Felkészítő: Dr. Papp Tibor
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Ecsedi Bence, Sajtos Zsombor, Ragány Réka; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent László Katolikus Általános Iskola – Kisvárda: Balla Zsófia, Molnár Anett, Jenei Miklós; Felkészítő: Szirmai Máté
  • Újfehértói Református Iskola és Óvoda – Újfehértó: Fehértói Dorina, Taskó Noémi, Titkó Edina; Felkészítő: Mészáros Gáborné

Köszönjük mindenkinek a lelkes készületet!

A dobogós helyezetteket várjuk a március 3-i máriapócsi országos döntőre!

A verseny a NTP-TMV-17-0090 pályázati azonosítószámú támogatásból valósul meg.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda

Fotó: Polyákné Tóth Nóra, Mátészalkai Grk. Egyházközség Fb.-oldala

Nyíregyházi Egyházmegye

hittanverseny, egyházmegyei forduló, oktatás
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2018 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert