Görögkatolikus Hittanverseny a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyében Egyházmegyei döntő – képekkel frissítve

Görögkatolikus Hittanverseny a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus jegyében Egyházmegyei döntő – képekkel frissítve

„Minden forrásom belőled fakad…” (Zsolt 87,7) – Március 23-án, szombaton reggel mintegy 240 ifjú hittanos diák érkezett izgatottan hittanversenyünk második, egyházmegyei fordulójára, kicsit félretéve a ragyogó napsütés adta lazítási lehetőségeket.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: Orosz Beáta, Kovács Csaba2019. március 23. 19:40

Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a hír 258 napja íródott

A Nyíregyházi Egyházmegyében 81 csapat versengett a már megszokott helyszínen, a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolában. A feladatlap kitöltése után nem olyan sokára ki is derült, kiknek sikerült legjobban elmélyülni az Eucharisztia témakörében az utóbbi pár hét alatt.

A két kategórián belül két-két korosztályban a következő eredmények születtek:

Egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  1. Penészlek: Daku Zsófia, Papp Viktória (Felkészítő: Aranyics Arnold)
  2. Nyírmada: Balogh Klaudia, Baráthi Sándor, Kiss Patrik (Felkészítő: Halinda Gyula)

Vásárosnamény: Mikó Patrícia Anita, Veress Gabriella, Vezse Krisztina (Felkészítő: Demkó István)

  1. Kölcse: Borbély Péter, Császár Zsombor, Homoki Rebeka (Felkészítő: Orosz Gábor)
  2. Buj: Tropa Bianka Vivien, Orosz Márkó, Orosz Dominik (Felkészítő: Iski István)
  3. Csenger: Rácz Petra, Balogh Zoltán, Paládi Gábor (Felkészítő: Ignácz András)
  4. Hodász: Pócsi Csongor, Kanyó Izabella, Kanyó Zsófia (Felkészítő: Kanyó Árpád)

7-8. osztály

  1. Fehérgyarmat: Riczu Zsófia, Szarka Flóra, Kovács Máté (Felkészítő: Kovács Róbert)
  2. Bököny: Kondor Krisztián, Buczi Mihály, Kovács Tibor (Felkészítő: Szokira János)
  3. Nagykálló: Erdei Emese, Erdei Balázs, Pataki Asztrik (Felkészítő: Lipcsák Tamás)
  4. Vásárosnamény: Demkó Joákim, Siti Zsanett, Tivadar Darina Ruszlána (Felkészítő: Demkó István)
  5. Nyírbátor: Nagy Viktória Ibolya, Huri Barbara, Farkas Lajos (Felkészítő: Gajdos Attila)
  6. Nyírtass: Palcsik Flóra Ivett, ifj.Onder György (Felkészítő: Jónyerné Szórád Erzsébet)

Egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály

  1. Nagyhalász: Szabó Flóra, Kallós Teréz, Márton Csenge (Felkészítő: Gorcsa Péter és Szabó Antal)
  2. Mátészalka: Havanyecz Gergő, Nick Annamária, Varga Martin (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  3. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Balla Zsófia, Fafka Ágnes, Oláh Bálint (Felkészítő: Kovács Erzsébet)
  4. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola – Mátészalka: Bodnár Eszter, Gyene Kiara Mercedesz, Szántó  Ádám (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  5. Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Koltai Zorka, Tóth Viktória, Zámbó Miklós (Felkészítő: Sivadó László)
  6. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Baku Katalin, Csordás Levente, Kicska Péter (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)      

7-8. osztály

  1. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Biró Adrienn, Ganyu Zsófia, Nagy Alíz (Felkészítő: Kovács Erzsébet)
  2. Nyíregyháza-Jósaváros: Gajczárik Adél, Grajczárik Ádám, Ősz Tibor (Felkészítő: Ősz Tibor)
  3. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Bodnár Levente, Bodnár Péter, Orosz Lotti (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  4. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Lóczi Lotti, Gánicz Gábor, Kepics Borbála (Felkészítő: Ignácz Gyula)
  5. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Molnár Sára, Tengyel Rita, Varga Lilla (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  6. Nagyvarsányi Református Általános Iskola – Vásárosnamény: Szántó Gréta Anna, Tóth Maja Napsugár, Sebestyén Eszter (Felkészítő: Demkó István)

Gratulálunk a többi versenyzőnek is a szép teljesítményhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály

  • Balkány: Kígyósi József, Kovács Balázs, Nyitrai Barnabás (Felkészítő: Jaczkó Miklós)
  • Bököny: Szabó Dália, Tóth Nikolett, Kovács Izabella (Felkészítő: Szokira János)
  • Levelek: Kiss Alexandra, Kurucz Dorottya, Varga Mirjam (Felkészítő: Seres Péter)
  • Mátészalka: Herdon Máté, Szatlóczky Petra, Bársony Zsombor (Felkészítő: Kovács Erzsébet)
  • Nagyhalász: Ocsenás Szilárd, Veleczki Dorina (Felkészítő: Gorcsa Péter)
  • Nagykálló: Orosz Zsófia, Kádár Zita, Busák Péter (Felkészítő: Lipcsák Tamás)
  • Nyíregyháza-Jósaváros: Erdei Bíborka, Harsányi Vivien (Felkészítő: Galambosiné Riczu Ildikó)
  • Nyírlövő: Orosz Boglárka, Lengyel Réka, Vedres Klaudia (Felkészítő: Nagy Tibor)
  • Nyírpazony: Jánosik Petra, Dubay Luca, Deák Eszter (Felkészítő: Grunda Jánosné)
  • Nyírvasvári: Jónás Szimonetta, Rostás Dorina Csilla, Bakos Petra (Felkészítő: Egri Tibor)
  • Tiszavasvári: Kalapos László, Fürst Milán, Bozó Panna (Felkészítő: Hülvely Zoltán)
  • Záhony: Kovács Panna, Cserpák Dóra, Csernyu Boglárka (Felkészítő: Sajben Zsolt)

7-8. osztály

  • Buj: Orosz Mihály, Szilágyi Tamás, Hollik János (Felkészítő: Iski István)
  • Gávavencsellő: Csécsi Liliána, Kuknyó Kíra (Felkészítő: Szabó Antal)
  • Gávavencsellő: Riczu Nerina Mendi, Hullár Patrícia, Polyák György (Felkészítő: Szabó Antal)
  • Gyüre: Demeter Barbara, Ruda Bence, Mihucza Gergő (Felkészítő: Danku Mónika)
  • Kállósemjén: Fodor Hanna, Molnár József, Papp András (Felkészítő: Orosz István Árpád)
  • Kántorjánosi: Becsei Nikolett, Hakucsák Zsanett, Paróczai Dóra (Felkészítő: Kerezsi János)
  • Kölcse: Hadadi Bianka, Pák Liliána, Smajda Dorina (Felkészítő: Orosz Gábor)
  • Levelek: Hollik Angelika, Juhász Mihály, Máté Melinda (Felkészítő: Seres Péter)
  • Mátészalka: Bodó Viktória, Hornyák Boglárka, Hunyadi Attila (Felkészítő: Kovács Erzsébet)
  • Nyíregyháza-Kertváros: Olasz Janka, Dankó Anna, Szabó Eszter (Felkészítő: Obbágy László)
  • Nyíregyháza-Örökösföld: Murvay Kristóf, Tulipán Ádám, Pogácsás Zsolt (Felkészítő: Prekup Erzsébet)
  • Penészlek: Kocsis Vanda Tímea, Daku Petra (Felkészítő: Aranyics Arnold)
  • Újfehértó: Pásztor Kitti, Barabás Nóra, Kolozsi Lizett (Felkészítő: Tóth Jánosné)

Az egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Ignéczi Zsófia, Kerekes Éva (Felkészítő: Pásztor Istvánné)
  • Báthory Anna Református Általános Iskola – Nyírbátor: Szabó Antónia, Dankó Máté (Felkészítő: Gajdos Attila)
  • Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Gebei Petra, Szim Viktória, Terdik Dina (Felkészítő: Tordainé Popovics Mária)
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Horváth Bálint, Tasi Balázs, Kósa Lénárd Valentin (Felkészítő: Karakó Roland)
  • Kisvárda: Barkóczi Laura, Vincze Vivien, Molnár Viktor (Felkészítő: Pindzsu István)  
  • Máriapócs: Bartha Amina, Lőrincz Anna, Zelenyák Lilla (Felkészítő: Mosolygó Tamás)
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Nyírtelek: 5-6. osztály: Fazekas Bianka, Szakos Kitti, Soltész Kitti (Felkészítő: Bárányné Petró Andrea)
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Kozma Dániel, Szabó Boglárka, Szűcs Ágnes (Felkészítő: Pindzsu István)  
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Ecsedi Panna, Szabó Luca Kata, Mészáros Koppány (Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika)
  • Szent László Katolikus Általános Iskola – Kisvárda: Molnár Anna, Molnár Eszter, Molnár Balázs (Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó)
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Markovics Tekla, Mándi Fruzsina, Ősz Blanka (Felkészítő: Ignácz Gyula)
  • Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Nyíregyháza: Bogár Kinga, Hanzel Lilien, Tamás Flóra (Felkészítő: Szender Adrienn)
  • Újfehértói Református Iskola és Óvoda – Újfehértó: Lakatos Vivien, Törő Noémi, Horváth Alexandra (Felkészítő: Mészáros Gáborné)

7-8. osztály

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Mártonfalvi Dóra, Orosz Veronika, Pethő Emerencia (Felkészítő: Pásztor Istvánné)
  • Báthory Anna Református Általános Iskola – Nyírbátor: Molnár Henrietta, Harcsa Dorina, Jakab Anita (Felkészítő: Gajdos Attila)
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Magyar Borostyán, Kerezsi Kata (Felkészítő: Grunda Dávid)
  • Geszteréd: Hollik Gréta, Kulcsár Dávid, Fekete Petra (Felkészítő: Baráthné Kerekes Marianna)
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Gulyás Luca, Czirják Lili, Szabó Zsófia (Felkészítő: Sivadó László)
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Gál Levente, Seres Kíra, Petró Alexandra (Felkészítő: Kocsik Krisztina)
  • Kisvárda: Kertész Boglárka, Juszku Dorina (Felkészítő: Jaczkó György)
  • Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Nagykálló: Szűcs Hanga Zsófia, Orosz Gergő (Felkészítő: Trella Tibor)
  • Máriapócs: Birta Gréta, Iváncsik Eszter, Lukács Vivien (Felkészítő: Mosolygó Tamás)
  • Mátészalka: Juhász Dóra, Kócsi Márk, Szántó Aliz (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  • Nagyecsedi Báthori István Református Általános Iskola és Gimnázium: Sivadó Boglárka, Balogh Adrián, Szabó  Máté (Felkészítő: Szűcs Istvánné)
  • Ópályi: Dienes Dávid, Juhász András (Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó)
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Seres Petra, Balogh Gréta, Nagy Erik (Felkészítő: Baráthné Kerekes Marianna)
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola - Nyírtelek: Csinóvszki Réka, Maxa Georgina, Nagy Máté (Felkészítő: Bárányné Petró Andrea)
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Matus Ádám, Bíró Noémi (Felkészítő: Jaczkó György)
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Sigló Kristóf, Urbán Máté, Véghseő Tamás (Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika)
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Mudra Edina, Farkas Gergő, Nyika Gergő (Felkészítő: Szemán László)
  • Újfehértói Református Iskola és Óvoda – Újfehértó: Kis Viktória, Lakatos Fanni, Titkó Edina (Felkészítő: Mészáros Gáborné)

Minden kategória első három helyezettjét szeretettel hívjuk és várjuk az április 6-i országos döntőre, Máriapócsra!

A program az NTP-TMV-18-0051 azonosítószámú pályázat keretén belül valósult meg.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: Orosz Beáta, Kovács Csaba

Nyíregyházi Egyházmegye

hittanverseny, egyházmegyei forduló, hitoktatás, iec2020
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2019 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert