Mesemondó versenyek Máriapócson

Mesemondó versenyek Máriapócson

Két év után 2022 tavaszán végre folytathatták a lassan harmadik évtizedes hagyományt: mesemondó versenyt hirdetett a Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Máriapócson.

Szöveg: Palóczy Timea, fotó: Mosolygó Tamás, Dudás iskola2022. május 19. 10:05

Az intézményben előzőleg a „Mese, mese, mátka…” helyi mesemondó versenyen az iskola legügyesebb alsó tagozatos diákjai mondhatták el meséiket. Akik ezen a délutánon helyezést értek el, képviselhették az osztályukat, iskolájukat a megyei mesemondó versenyen.

A „Mese, mese, mátka…” elnevezésű helyi mesemondó versenyen helyezettei:

Első évfolyam

  1. Pekács Máté
  2. Kész Boglárka
  3. Bukta Levente és Siti Eric

Különdíj: Horváth Brendon

Második évfolyam

  1. Szegedi Léda Bella és Tóth Debóra
  2. Andicsku Vivien és Ducsi Boglárka
  3. Murguly Meláni

Harmadik évfolyam

  1. Kulcsár Patrik
  2. Tóth Léna

A „Túl az Óperencián” megyei mesemondó versenyen a helyi diákokkal együtt tíz iskola ötvenegy tanulója mérhette össze tudását.

  • Báthory Anna Református Általános Iskola, Nyírbátor
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó
  • Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló
  • KOSZISZ Királyfalvi Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pócspetri
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola, Mátészalka
  • Nyírbátori Magyar – Angol Kéttannyelvű Általános Iskola, Nyírbátor
  • Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Kisvárda
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs

A délutánt a Kis Rózsafa Citeraegyüttes műsora, majd Orosz Istvánné intézményvezető köszöntője és Mosolygó Tamás lelki igazgató vezetésével, közös imádság nyitotta meg. Buzga Lászlóné tanítónő, az alsós munkaközösség vezetője, a verseny főszervezője tájékoztatta a jelenlévőket a délután programjáról.

A zsűriben helyi és vendég óvodapedagógusok, tanítók, tanárok, atya vett részt a nemes döntésben.

Értékelés közben a szervezők finom uzsonnával kínálták a vendégeket, valamint lehetőség volt látogatást tenni a Kegytemplomba, az előtte lévő téren pedig interaktív játékba kapcsolódhattak be a gyerekek és kísérőik. 

Minden mesemondó és felkészítő pedagógusa emléklapot, a helyezést elérő diákok oklevelet és szebbnél-szebb könyveket kaptak.

Az eredmények:

Első évfolyam

I. Horváth Barbara - Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda, Nyírbátor

II. Kész Boglárka - Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs

III. Demeter Larissza Melinda - Nyírbátori Magyar – Angol Kéttannyelvű Általános Iskola, Nyírbátor ésVarga Lili - Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Kisvárda

Különdíj: Gacsályi László - Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Nagykálló; valamint Leveleki Mira - Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos

Második évfolyam

I. Szondi Tímea - Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola, Mátészalka

II. Szegedi Léda Bella - Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs és Istenes Péter - Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó

III. Ducsi Boglárka - Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs és Papp Barbara Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda, Nyírbátor

Különdíj: 

Kontig Kende - Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

Tóth Debóra - Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs

Andicsku Vivien - Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs

Nagy Nóra Julianna - Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos

Domokos Miklós - KOSZISZ Királyfalvi Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pócspetri

Harmadik évfolyam

I. Karászi Csenge Réka - Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza

II. Bákonyi Gábor, Jaczina Zsombor - Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda, Nyírbátor

III. Tóth Emma Nóra - Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos

és Rácz Patrícia - Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó

Különdíj: Cserkuti Patrik - Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó

Negyedik évfolyam

I. Csapó Miklós - Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda, Nyírbátor

II. Csuja Ádám - Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza,

     Kristóf Kinga - Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó

III.Szarka Krisztina - Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza,

Különdíj: Szabó Viktor - Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó, 

Molos Flóra - Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda, Nyírbátor

Jó volt látni és hallgatni a gyerekeket. Itt voltak azok, akik először mutathatták meg magukat, s jó volt üdvözölni régi, ismerős arcokat. Köszönet a mesemondóknak, szüleiknek, felkészítőiknek, a támogatóknak, szervezőknek, a verseny lebonyolításában segítőknek, hogy a délután ilyen emlékezetes lehetett.  

Szöveg: Palóczy Timea, fotó: Mosolygó Tamás, Dudás iskola

Nyíregyházi Egyházmegye

verseny, oktatás, Dudás, mesemondó
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2022 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert