Országos hit- és erkölcstan verseny, 2023 – egyházmegyei forduló

Országos hit- és erkölcstan verseny, 2023 – egyházmegyei forduló

Március 18-án több mint kétszáz diák, közel nyolcvan csapatban találkozott Nyíregyházán, a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolában, hogy összemérje hittanos tudását egyházközségi és egyházi iskolás kategóriában. 

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye2023. március 19. 12:00

Kérjük, vegye figyelembe, hogy ez a hír 188 napja íródott

Találkozások – ezen mottóval indította útjára idei hittanversenyét a Görögkatolikus Metropólia három egyházmegyéje. Hogy kivel találkozhattak a hittanosok, akik meghallották a találkozásra hívó szót? Sok-sok bibliai személlyel, akik utat mutathatnak nekünk, számos érdekességgel liturgikus életünkből, és nem utolsó sorban rengeteg gyerekkel, akik hozzájuk hasonlóan megértették ennek a hívásnak a fontosságát. Idén a Hajdúdorogi Főegyházmegye állította össze a feladatlapokat, melyeket a megyei fordulón a Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Irodájának munkatársai osztottak szét, ők tartották kézben az egész versenynapot.

A több mint kétszáz gyermek, közel nyolcvan csapatban Nyíregyházán, a Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskolában találkozott, hogy összemérje hittanos tudását egyházközségi és egyházi iskolás kategóriában. A találkozást Szocska A. Ábel püspök atya és Szabó Tamás pasztorális helynök nyitotta meg, de imáival és lélekben jelen volt dr. Obbágy László hitoktatási referens atya, aki személyesen sajnos nem tudott jelen lenni.

A feladatlapok kitöltését követően a javítás alatt – ezúton is köszönjük a javítócsapatok áldozatos munkáját – érdekes és szórakoztató rejtvényeken keresztül ismerkedhettek meg a fiatalok egymással és még pár szentírási személlyel.

Az izgalommal várt eredményhirdetésen mindenki megtudhatta, hogy alakultak a kategóriák első hat helyezettjei:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály:

  1. Nagykálló: Burján Eszter, Molnár Marica Felkészítő: Ft. Lipcsák Tamás
  2. Levelek: Dávida Luca, Juhász Dorka, Szabó Emma Felkészítő: Ft. Seres Péter
  3. Nyírvasvári: Karakas Boglárka, Csollák Nándor Máté Felkészítő: Majoros Mária
  4. Kisvárda: Molubán Róbert, Németh Gábor, Szirmai Bánk Mihály Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  5. Szakoly: Takács Luca, Barna Dorina és Huszti Janka Felkészítő: Ft. Galajda Balázs, velük holtversenyben Kálmánháza: Kovács-Balogh Lili, Skarbik Dzsenifer, Tomasovszki Fanni Felkészítő:
    Lácza-Kertész Renáta
  6. Nyírpazony: Botos Emma, Ladik Hanna, Révész Eszter Felkészítő: Grunda Jánosné, velük holtversenyben 6. helyen végzett Rozsály: Sztolyka Emese, Pajzu-Simon Zsombor, Molnár Eszter Felkészítő: ifj. Obbágy László

7-8. osztály:

  1. Záhony: Cserpák Jázmin, Sajben Zsolt Sándor, Petró Johanna Felkészítő: Ft. Sajben Zsolt
  2. Nyírbéltek-Penészlek: Daku Tímea, Sebők Larissza, Sebők Sándor Felkészítő: Ft. Aranyics Arnold
  3. Csegöld: Kovács Márk Zoltán, Varga Jázmin, Kiss Csenge Felkészítő: Ft. Gajdos László
  4. Nyírmada: Durfos Zoltán, Kiss Roland, Smajda István Felkészítő: Ft. Halinda Gyula
  5. Nyíregyháza-Belváros: Páll Adél, Páll Csaba Felkészítő: Prekup Erzsébet
  6. Bököny: Buczi Zsófia, Dudás Benedek, Barabás Gabriella  Felkészítő: Ft. Szokira János

Az egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály:

  1. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Kicsák Atanáz, Kicsák Dávid, Leontesz Zoltán Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  2. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Alexa Máté, D. Nagy Csanád, Pincés Gréta Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  3. Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Péntek Léna, Kiss Botond, Szemán Dominik  Felkészítő: Ft. Rádi Dávid
  4. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Kovács Zselyke, Kegyer Zsófia, Németh Viola Felkészítő: Bodnár Bernadett
  5. Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi, Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Győrfi Anna, Kedves Lili, Oláh Dorka Felkészítő: Kovács Erzsébet
  6. Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Gönczi Gergő, Török Dorina, Káplár Lilien Felkészítő: Kocsik Krisztina

7-8. osztály:

  1. Kálvin János Református Ált. Iskola – Mátészalka: Balogh Ákos Dániel, Járvás Tege Tamás, Székely Erik Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  2. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Gánicz Annamária, Gyurkovics Kíra, Klepács Karina Felkészítő: Ft. Kovács Csaba
  3. Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Nagy Lili Dóra, Demkó Hunor, Faragó Kíra Felkészítő: Ft. Demkó István
  4. Mátészalka: Havanyecz Attila Gergő, Lakatos Márton, Polgár Dalma Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  5. Szent László Római Katolikus Általános Iskola – Kisvárda: Máté Beáta Szófia, Varga Lea Ilona, Vegera Letícia Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó
  6. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Ecsedi László, Gyulai Kristóf, Szabó Dániel Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika

MINDEN KATEGÓRIA ELSŐ HÁROM HELYEZETTJÉT SZERETETTEL HÍVJUK ÉS VÁRJUK AZ ÁPRILIS 1-I ORSZÁGOS DÖNTŐRE, MÁRIAPÓCSRA!

Gratulálunk az összes többi résztvevő csapatnak is a szép eredményekhez:

Az egyházközségek versenyében:

5-6. osztály:

  • Anarcs: Babják Hanna, Petró László Felkészítő: Ft. Kovács Róbert
  • Kántorjánosi: Kerezsi János, Kiss Mátyás Felkészítő: Ft. Kerezsi János
  • Mátészalka: Kovács Hanga, Vékony Fanni, Olil Mira Zsüliett Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Nyíregyháza-Belváros: Vengrinyák Réka, Zajácz Iván Zoltán Felkészítő: Lácza-Kertész Renáta
  • Nyírgelse: Nagy Kiara Melinda, Vadon Jázmin Edina, Tillinger Erik Felkészítő: Ft. Ignácz Gyula
  • Nyírmada: Csonka Kinga, Halinda Rita Valéria, Kiss Fruzsina Felkészítő: Ft. Halinda Gyula
  • Nyírvasvári: Jónás Zsüliett, Komáromi Kamilla Felkészítő: Ft. Egri Tibor
  • Tiszaeszlár: Losonczki Csenge, Volenszki Ágnes, Volenszki József Felkészítő: Ft. Bacsó János
  • Tiszavasvári: Kalapos Nóra, Lekka Lili, Rontó Jázmin Elizabet Felkészítő: Ft. Hülvely Zoltán

7-8. osztály:

  • Gávavencsellő: Kuknyó Dóra, Balogh Virginia, Vadászi Barbara Felkészítő: Ft. Jaczkó György
  • Gyüre/Aranyosapáti: Hajtó Jázmin, Horváth Bianka, Zöld Gréta Felkészítő: Ft. Kocsis István, Danku Mónika
  • Kállósemjén: Balogh Emese, Gurzó Dávid, Papp Alexandra Felkészítő: Ft. Orosz István
  • Kántorjánosi: Paróczai Zsófia, Zámbó Amina, Kovács Anikó Felkészítő: Ft. Kerezsi János
  • Levelek: Fekete Edina,  Lengyel Sára, Zsíros Dóra Felkészítő: Ft. Seres Péter
  • Mátészalka: Láposi Tímea, Meskó Amadea Vivien Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Nyírbogát: Éva Zselyke Zsófia, Papp Dóra, Szatmári Máté Felkészítő: Ft. Terdik Mihály
  • Nyíregyháza-Belváros: Dohán Lilla, Pataki Péter, Sperlágh Eszter Felkészítő: Prekup Erzsébet
  • Rozsály: Bócsi Barbara, Lakatos Patrik, Sztolyka Száva Felkészítő: Ft. ifj. Obbágy László
  • Szakoly: Barnucz Luca, Kerti Loretta, Vaszil Fruzsina Felkészítő: Ft. Galajda Balázs
  • Tiszavasvári: Balogh Bernadett, Gál Emese, Tóth Johanna Felkészítő: Ft. Hülvely Zoltán

Az egyházi iskolák versenyében:

5-6. osztály:

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Korbács Gergő, Korbács Réka, Molnár Máté Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda – Nyírbátor: Hakucsák Lilla, Bereznyák Eszter Felkészítő: Tordainé Popovics Mária
  • Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Budaházi Vivien, Tóth Hanna, Ficz Zalán Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Kovács Ádám, Oláh Zsófia, Nyíri Réka Felkészítő: Ft. Mosolygó Tamás
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Barna Véda, Nászta Tamás, Kolozsi Petra Felkészítő: Ft. Gémes Péter
  • Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Nagykálló: Kormos Lara, Levcsenkó Benedek Felkészítő: Lipcsák Tamás
  • Máriapócs: Szabó Bence, Farkas Zsolt, Mosolygó Ákos Felkészítő: Ft. Mosolygó Tamás
  • Mátészalka: Bodnár Ágnes, Juhos Karina Ivett, Murguly Zoltán Zsombor Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola Pátyodi Dr. Antall József Tagintézménye – Pátyod: Szabó Brigitta, Tóth Tímea Felkészítő: Tóth Péter
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Barkóczi Alíz, Szűcs Nóra, Faragó Zsófia Felkészítő: Demkó Istvánné
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium – Nyíregyháza: Grajczárik Noémi, Horváth Hanna, Szilágyi Anna Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent László Római Katolikus Általános Iskola – Kisvárda: Dévai Jázmin, Ragyák Szonja, Joó Gergő Felkészítő: Demkó Istvánné
  • Túróczy Zoltán Evangélikus Óvoda és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Nyíregyháza: Ádám Norbert, Munkácsi Vanda, Versényi Vendel Felkészítő: Szender Adrienn
  • Várday Kata Református Általános Iskola – Kisvárda: Hudák Hanna, Szalóczi Réka Felkészítő: Sebők Szilvia

7-8. osztály:

  • Ajaki Tamási Áron Katolikus Általános Iskola – Ajak: Kocsis Flóra, Kocsis Péter, Molnár Vanda Felkészítő: Pásztor Istvánné
  • Báthory Anna Református Általános Iskola és Óvoda – Nyírbátor: Baranyai Szilárd Előd, Dankó János Sándor Felkészítő: Tordainé Popovics Mária
  • Báthory István Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium – Nyírbátor: Kiss Petra, Szertel Bence Felkészítő: Csizma Balázs Richárd
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. és AMI – Máriapócs: Juhász Zora, Kovács Gábor, Mosolygó Máté Felkészítő: Ft. Mosolygó Tamás
  • Ecsedi Báthori István Református Általános Iskola – Nagyecsed: Labanc Lilla Zsigó Mira Maródi Kristóf Felkészítő: Szűcs Istvánné 
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola – Újfehértó: Bige Bora, Lakatos Mira Erika, Szabó László Felkészítő: Ft. Gémes Péter
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Teremi Mihály, Támba Hanna, Gere Kristóf Felkészítő: Kocsik Krisztina
  • Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Nagykálló: Tasnádi Valéria, Fábián Tamás Felkészítő: Lipcsák Tamás
  • Máriapócs: Mitruska Hanna, Jevcsák Nóra Felkészítő: Ft. Mosolygó Tamás
  • Móricz Zsigmond Görögkatolikus Kéttannyelvű Ált. Iskola – Mátészalka: Kicsák Benjámin, Ráduly Gréta, Lakatos Laura Felkészítő: Szabóné Cseppentő Ildikó
  • Nyírlugos: Sebők Elizabet, Hupka Vanessza, Szakály Patrik Felkészítő: Ft. Rádi Dávid
  • Széchenyi István Katolikus Német Nemzetiségi, Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda – Mátészalka: Barta-Labojko Márta, Jeremcsuk Léna, Zádori Péter Márk Felkészítő: Kovács Erzsébet
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Geszteréd: Hanzel Richárd, Seres Regina, Varga Lili Felkészítő: Fodorné Ligetfalvi Tünde
  • Szent Anna Katolikus Általános Iskola – Nyírtelek: Karászi Dóra Kata, Péter-Szabó Kíra, Szakos Kitti Fruzsina Felkészítő: Bárányné Petró Andrea
  • Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola – Nyírlugos: Adorján Krisztina, Tasi Anna, Ruktai Jázmin  Felkészítő: Ft. Rádi Dávid

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegyei Hitoktatási Iroda, fotó: P. Tóth Nóra/Nyíregyházi Egyházmegye

Nyíregyházi Egyházmegye

hitoktatás, verseny, hittanverseny,
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2023 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert