HÍRARCHÍVUM

Országos hittanverseny döntő

Országos hittanverseny döntő
2012. május 21. 15:04

2012. május 18-án került sor Országos Hittanversenyünk döntőjére Hajdúdorogon, ahol mind a négy kategóriában a legjobbak, az egyházmegyei illetve az exarchátusi döntőről továbbjutott legjobb hat csapat mérhette össze tudását. Országos hittanversenyünk történetében először rendeztünk három fordulós versenyt. Tettük ezt azért, mivel a két fordulós megmérettetést már úgymond kinőttük, hiszen igen szép számmal növekedett egyházi iskoláink száma és exarchátusunk is önállósodott az elmúlt év folyamán. A versenyre lelkes és nagyon felkészült gyermekek érkeztek, amit a végső eredmények is tükröztek.

A helyezések a következőképp alakultak:

Az egyházközségek versenyében

5-6. osztály

1. Csenger-Csengerújfalu: Őry Adrienn, Zsiga Kinga (Felkészítő: Ignácz András)

2. Rozsály: Papp László, Huszti Dóra, Sebestyén Bianka (Felkészítő: Kiss Andor)

3. Kállósemjén: Papp Anna, Kapin István (Felkészítő: Tündik Ildikó)

4. Miskolc-Görömböly: Balogh Boglárka, Balogh Zsófia, Doros Adrián (Felkészítő: Dudás László)

5. Garadna: Csillik Laura, Szlanyi Martina, Szarka Viktória (Felkészítő: Boros Lászlóné)

6. Kazincbarcika: Nagy Nóra, Polonkai Ádám, Molnár Boglárka (Felkészítő: Janka Gábor)

7-8. osztály 

1. Nyírkáta: Ivancsó Rebeka Anna, Danku Vivien (Felkészítő: Ivancsó Sándor)

2. Múcsony: Polyák Rebeka, Kincsem Zsuzsanna (Felkészítő: Polyák Péterné)

3. Tiszaújváros: Jeviczki János, Jeviczki Damján, Mannheim Krisztián (Felkészítő: Jeviczki Ferenc)

4. Szeged: Kocsis-Savanya Miklós, Lukács Domokos (Felkészítő: Szaplonczay Miklós)

5. Nyíregyháza-Belváros: Papik Vivien, Papik Bianka (Felkészítő: Kádár Erzsébet)

6. Miskolc-Szirma: Hornyák Boglárka, Zemlényi Nikoletta, Namesnyik Enikő (Felkészítő: Stefán Zoltán)

 

Az egyházi iskolák versenyében 

5-6. osztály 

1. Szent Miklós Görög Katolikus Általános Iskola, Nyíregyháza: Sivadó Míra, Sivadó Rebeka, Tóth Péter (Felkészítő: Bodnár Attila)

2. Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Általános Iskola, Újfehértó: Daróczi Sándor, Szilágyi Júlia, Pásztor Adrienn (Felkészítő: Sivadó László)

3. Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád: Terdik Márta, Lakatos Bence, Horváth Adél (Felkészítő: Tóth Elek)

4. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc: Tóth Klára, Kis Luca Bianka, Dudás Katalin (Felkészítő: Boronkai József)

5. Szent Miklós Görögkatolikus Kéttannyelvű Általános Iskola, Edelény: Varga Levente, Szlifka Anna, Harcsa Attila (Felkészítő: Mészáros Mariann)

6. Fráter György Katolikus Gimnázium, Miskolc: Marosvölgyi Zita, Czurkó Fanni, Szedlák Lili (Felkészítő: Papp Zoltán)

7-8. osztály 

1. Szent Miklós Görög Katolikus Általános Iskola, Nyíregyháza: Nagy Anita, Nagy Tímea, Sivadó Patrícia (Felkészítő: Bodnár Attila)

2. Homrogdi Görögkatolikus Általános Iskola: Nagy Anna, Pásztor Levente (Felkészítő: Tóthbegyi Zsolt)

3. Jókai Mór Református Általános Iskola, Miskolc: Farkas Fanni, Holló Noémi, Kereszti Veronika (Felkészítő: Kissné Szegedi Krisztina)

4. Szent Imre Katolikus Gimnázium és Általános Iskola, Nyíregyháza: Botos Eszter, Kiss Anna, Stock Gábor (Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika)

5. Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony: Keczán Kriszta, Lukács Dorina, Szlifka Barbara (Felkészítő: Zajácz Gábor)

6. Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád: Terdik Péter, Koleszár Árpád, Barna (Felkészítő: Tóth Elek)

7. Fráter György Katolikus Gimnázium, Miskolc: Stefán Réka, Izrók Luca, Éliás Krisztián (Felkészítő: Papp Zoltán)

Gratulálunk minden versenyzőnek és felkészítőiknek, és köszönjük a lelkes részvételt!

Hajdúdorogi Egyházmegye hírarchívum

ÖN ITT VAN JELENLEG:

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2017 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert