HÍRARCHÍVUM

Hittanverseny 2015 – Egyházmegyei döntő

Hittanverseny 2015 – Egyházmegyei döntő
2015. április 21. 10:36

Történelmi hittanversenyre gyűltünk össze 2015. április 18-án a hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ Gimnáziumában. Történelmi volt a verseny, hiszen egyházmegyei versenynek volt meghirdetve, ám végül egy metropólia és egy egyházmegye megmérettetésévé vált, köszönhetően a közben történt egyházszervezeti változásoknak. Így ennyire sok csapat – szám szerint 73 a négy kategóriában – talán utoljára gyűlt össze egy hittanverseny fordulóra. A sok fiatal lelkes készületének meg is lett az eredménye, szép pontszámok, szoros verseny alakult ki több kategóriában is. Az egyes kategóriák sorrendje végül így alakult:

 

EGYHÁZKÖZSÉGEK VERSENYÉBEN:

5-6. OSZTÁLY:

1. Mátészalka: Balogh Róbert, Gál Péter, Zatik Péter; Felkészítő: Szabó Józsefné

2. Szeged: Kocsis-Savanya Natália, Nagy Csaba, Hornyák András; Felkészítő: Szaplonczay Miklós
    Gávavencsellő: Hullár Attila, Koleszár Dóra, Jászai Vanda; Felkészítő: Iski István

4. Rozsály: Maros Réka, Nyisztor Diána, Papp Kamilla; Felkészítő: Kiss Andor
    Záhony: Danku Dorottya, Danku Márton, Varga János; Felkészítő: Sajben Zsolt

6. Máriapócs: Metercsik Detti, Mihucz Fruzsina, Pekács Kitti; Felkészítő: Erdei Tamás

Gratulálunk a többi egyházmegyei döntőbe jutott csapatnak is:

  • Budaörs: Viszlai Német Szilárd, Szima Jakab, Vatamány Miron; Felkészítő: Vatamány Sándor
  • Budapest-Rózsák-tere: Török Viktor, Orosz Gábor, Ugrin András; Felkészítő: Koroknai Gabriella
  • Fülöp: Zih Brigitta, Gérmán Gergő; Felkészítő: Csingi Zoltán
  • Hajdúböszörmény: Cserkuti Krisztina, Fekete Anna, Lukácsi Norbert; Felkészítő: Sási Péter
  • Hajdúdorog: Nagy Dorottya, Gergely Kristóf, Pesel Dávid; Felkészítő: Dalanics Zoltán
  • Levelek: Kurucz Noémi, Papp Bettina, Pataki Kitti; Felkészítő: Seres Péter
  • Nyírábrány: Birki Fruzsina, Birki Vivien, Szilágyi Andrea; Felkészítő: Zajácz Gábor
  • Nyíregyháza-Kertváros: Chrenkó Martin, Kosztyu Ákos, Dankó Anna; Felkészítő: Obbágy László

7-8. OSZTÁLY:

1. Rozsály: Huszti Tímea, Ignácz Ivett, Kovács Enikő; Felkészítő: Kiss Andor
    Újfehértó: Barkaszi Barbara, Káplár Anna, Szabó Fanni; Felkészítő: Molnár József

3. Kántorjánosi: Benkő Martin, Kosztyu Laura, Veres Szabina; Felkészítő: Kerezsi János

4. Szakoly: Katona Dávid, Szőllősi János, Tóth Róbert; Felkészítő: Galajda Balázs

5. Aranyosapáti: Mester Kinga, Mester Klaudia, Kocsis Balázs; Felkészítő: Kocsis István      

6. Hajdúböszörmény: Dóka Imre, Fekete Tamás, Varga Kata; Felkészítő: Sási Péter

Gratulálunk a többi egyházmegyei döntőbe jutott csapatnak is:

  • Demecser: Vitális Vivien, Németh Kitti, Bökönyi Richárd; Felkészítő: Szabó Gábor
  • Létavértes-Nagyléta: Mihucz Ágnes, Csengeri Regina, Séber Bianka; Felkészítő: Máté Ilona
  • Levelek: Sándor Gergő, Sándor Richárd, Hegedüs Alex; Felkészítő: Seres Péter
  • Nyírbogát: Balogh Bence, Kósa Petra, Vanczák Éva; Felkészítő: Terdik Mihály
  • Nyíregyháza-Kertváros: Pristyák Eszter, Takács Rebeka, Perinecz Kitti; Felkészítő: Obbágy László)
  • Szeged: Papp Sándor, Papp Dániel, Papp Péter; Felkészítő: Szaplonczay Miklós

 

EGYHÁZI ISKOLÁSOK VERSENYÉBEN:

5-6. OSZTÁLY:

1. Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíracsád: Mikáczó János, Szűcs Nóra, Veres Ramóna; Felkészítő: Tóth Elek

2. Báthory István Katolikus Gimnázium és Szakközépiskola – Nyírbátor: Kósa Fruzsina, Papp Virág, Vágó Anita; Felkészítő:Tündik Ildikó

3. Nyíracsádi Görögkatolikus Egyházközség: Kerti János, Új Nándor, Lőrincz Kristóf; Felkészítő: Tóth Elek
    Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola – Mátészalka: 5-6 osztály: Lőrincz Dóra, Nyíri Zsolt, Görög Levente; Felkészítő: Szabó Józsefné

5. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Riczu Sára, Hajós Eszter, Kerekes Eszter; Felkészítő: Bodnár Attila

6. Szent László Katolikus Középiskola és Általános Iskola – Kisvárda: Máté Gergely, Monostory Zselyke, Varga András; Felkészítő: Tóthné Czomba Ildikó

 

Gratulálunk a többi részvevő csapatnak is:

  • Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium: Bálint Lili, Molnár Eszter; Felkészítő: Prekup Erzsébet
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola – Újfehértó: Marghitai Balázs, Molnár Miklós, Nagy Bence; Felkészítő: Tóth Jánosné
  • Kálvin János Református Általános Iskola – Mátészalka: Havanyecz Lilian, Szabó Zsófia, Pajti Kristóf; Felkészítő: Szabó Józsefné
  • Budapest-Kispesti Görögkatolikus Egyházközség: Bartha Izabella, Tóth Boglárka, Waczek Fruzsina; Felkészítő:
  • Nyíradonyi Görögkatolikus Egyházközség: Antal Fanni, Szabados Vanda, Urszuly Krisztina; Felkészítő: Papp Miklós
  • Nyírbátori Református Általános Iskola: Kerekes Miklós, Madai Jázmin, Serbán Zsanett; Felkészítő: Erdélyhegyiné Dévai Renáta
  • Nyíregyháza-Jósavárosi Görögkatolikus Egyházközség: Lipcsák Judit, Illés Dorina, Sütő Virág; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika; Lipcsák Tamás
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Iloczki Lili, Molnár Dorottya; Felkészítő: Kovács Csaba
  • Pál Apostol Katolikus Általános Iskola és Gimnázium – Budapest-Rákoskeresztúr: Horvát-Karajz Dániel, Barka Fülöp; Felkészítő: Gulybán Gergely
  • Reménység Két Tanítási Nyelvű Katolikus Általános Iskola – Kispest: Jaczkó Sándor, Waczek Frigyes; Felkészítő: Jaczkó Sándor
  • Szent Bazil Oktatási Központ – Görögkatolikus Általános Iskola: Oláh Viktória, Kozák Anikó, Horváth László; Felkészítő: Boksay Péter
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Molnár Zsófia, Bokor Péter, Illés Ádám; Felkészítő: Grunda Jánosné
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium és Általános Iskola– Nyíregyháza: Dankó Csenge, Varga Viktória; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika
  • Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíradony: Birki József, Keczán Bertold, Vass Gergő; Felkészítő: Papp Miklós
  • Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola és Óvoda – Budapest-Buda: Kovordányi Villő, Körmendi Enikő, Juhász Dávid; Felkészítő: Gánicz László
  • Téglási Görögkatolikus Egyházközség: Juhász Jázmin, Nyíri Dominika; Felkészítő: Urgyán Antal
  • Váci Görögkatolikus Egyházközség: Árkosy Áron, Bubrik Miklós, Bubrik Márton; Felkészítő: Bubrik Miklós

 

7-8. OSZTÁLY:

1. Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola – Mátészalka: Szécsi Fanni, Kása Gergő, Papp Dávid; Felkészítő: Szabó Józsefné

2. Nyíracsádi Görögkatolikus Egyházközség: Szűcs Levente, Papp Zsolt, Macsi Nándor; Felkészítő: Tóth Elek

3. Érdi Görögkatolikus Egyházközség: Feczkó Ágnes, Feczkó Nóra, Hoppál Zita; Felkészítő: Szabó Mihály

4. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíregyháza: Papp Glória, Bárány Fruzsina, Véghseő Péter; Felkészítő: Bodnár Attila

5. Nyíradonyi Görögkatolikus Egyházközség: Dormán Petra, Pósán Ildikó, Sajtos László; Felkészítő: Papp Miklós

6. Szent Imre Katolikus Gimnázium és Általános Iskola – Nyíregyháza: Sarkadi Luca, Varga Dóra, Szegedi Péter; Felkészítő: Sütőné Görgényi Monika

Gratulálunk a többi résztvevő csapatnak is:

  • Báthory István Katolikus Gimnázium és Szakközépiskola – Nyírbátor: Fidéli Fábió, Kiss Simon, Kovács Dominika; Felkészítő: Tündik Ildikó
  • Budapest-Budai Görögkatolikus Egyházközség: Patzinger Balázs, Kalotai Máté, Kalotai Dávid; Felkészítő: Gánicz László
  • Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimánzium – Budapest-Rózsák-terei Görögkatolikus Egyházközség: Ulicsák Eszter, Ulicsák Zsófia; Felkészítő: Koroknai Gabriella
  • Budapest – Rózsák–terei Görögkatolikus Egyházközség: Tímár István, Tóth János; Felkészítő: Koroknai Gabriella
  • Budapest-Kispesti Görögkatolikus Egyházközség: Krizsán Sára, Kövesdy Jázmin; Felkészítő: ifj. Jaczkó Sándor
  • Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium – Nyíregyháza: Áncsán Klaudia, Konyhás Boglárka, Gólya Erik; Felkészítő: Prekup Erzsébet
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola – Újfehértó: Munkácsi Mária, Sütő Fruzsina, Szilágyi Péter; Felkészítő: Sivadó László
  • Kálvin János Református Általános Iskola – Mátészalka: Török Molli, Drabik Zsófia, Papp Sára; Felkészítő: Szabó Józsefné
  • Nyírbátori Református Általános Iskola: Vasvári Tícia, Bíró Fruzsina, Margitics Zsófia; Felkészítő: Erdélyhegyiné Dévai Renáta
  • Nyíregyháza-Jósavárosi Görögkatolikus Egyházközség: Lipcsák Zoltán, Hadi Gergő; Felkészítő: Lipcsák Tamás
  • Jókai Mór Református Általános Iskola – Nyíregyháza: Balogh Krisztina, Iloczki István; Felkészítő: Kovács Csaba
  • Patrona Hungariae Általános Iskola, Gimnázium, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Budapest: Husi Kitti, Kalotai Máté; Felkészítő: Gánicz László
  • Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium – Kisvárda: Marina Sarolta, Ivancsik Réka, Hozdik Evelin; Felkészítő: ifj. Pásztor István
  • Reménység Két Tanítási Nyelvű Katolikus Általános Iskola és az Eötvös József Gimnázium: Krizsán Sára, Kövesdy Jázmin, Fekete Konsztandina; Felkészítő: ifj. Jaczkó Sándor
  • Szent Bazil Oktatási Központ – Gimnázium: Kökényesi Ágnes, Oláh Fanni, Fodor Fruzsina; Felkészítő: Gajdos László
  • Szent György Görögkatolikus Általános Iskola – Kisvárda: Labanics Mária, Bíró Gréta, Kovács Máté; Felkészítő: Grunda Jánosné
  • Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium – Debrecen: Zseltvay Kristóf Csongor, Szabó Máté Miklós, Bencze Máté; Felkészítő: Krasznay Mónika
  • Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíradony: Ignáth Zsuzsanna, Kurtyán Klaudia, Vajda Anna; Felkészítő: Papp Miklós
  • Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola – Nyíracsád: Máté Ferenc, Veres Vivien, Katona Lehel; Felkészítő: Tóth Elek

 

Gratulálunk minden résztvevőnek a szép eredményekért, köszönjük a lelkes készületet!

A négy kategória első három helyezettjét pedig várjuk az április 25-i edelényi országos döntőre!

Hajdúdorogi Egyházmegye hírarchívum

  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg

ÖN ITT VAN JELENLEG:

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2019 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert