A Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény munkatársai juniálist szerveztek a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok részére a nyírbátori fedeles lovardában. A lakásotthonban élő és nevelőszülőknél nevelkedő gyermekek nagy közös nyárindító fesztiválját idén együtt rendezték meg ezen a helyszínen. A rendezvényen jelen volt Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök, Kovács Csaba pasztorális referens atya, Bondár Attila atya, az intézmény lelki igazgatója, valamint Pócsi-Sánta Rita intézményvezető. A cégektől és magánszemélyektől erre a napra érkező nagylelkű felajánlások mellett az esemény programjaiért Petneháziné Pócsfalvi Erika és Bene Dóra szervezők feleltek.
Az egyházi és intézményi vezetők jelenlétében zajló júniusi találkozó előkészületei, a szervezési folyamatok már hónapokkal ezelőtt elindultak. A nagyszabású rendezvény célja az volt, hogy a különböző ellátási formákban nevelkedő fiatalok egy nagy közös együttlét keretében indíthassák a nyarat a nyírbátori létesítményben. A szervezés során rendkívül sokan járultak hozzá nagyvonalú támogatással ahhoz, hogy a nevelésben és lakásotthonokban élő gyermekek felhőtlenül szórakozhassanak egész nap. A Nyírbátori Kulturális Központ felajánlásának köszönhetően a rendezvény színpadának szállítása, összeállítása és elbontása díjmentesen valósult meg.
A program a helyszínen reggel kilenc órakor a résztvevők érkezésével, a regisztrációval, valamint a karszalagok és az ebédjegyek átadásával kezdődött. A közös imádságot a meghívott vendégek köszöntő beszédei követték.
Kovács Csaba pasztorális referens atya köszöntőjében arra hívta fel a gyermekek figyelmét, hogy a mindennapokban szükség van a megpihenésre. Rámutatott, hogy ahogyan a napszemüveggel a szemünket pihentetjük, vagy ahogyan az éjszakai alvás során a testünk megpihen és feltöltődik, úgy szolgálja a lazítást ez a mai nap is a hosszú tanév után. Az atya beszédében kiemelte a megjelent fiatalok fontosságát és értékét. Úgy fogalmazott, hogy ők az egyházmegye legértékesebb tagjai, hiszen a Jóisten legkedvesebb teremtényei a gyermekek. Emlékeztette őket arra, hogy egyikünk sem lenne ma itt, ha Isten nem akart volna minket teljes akaratából. Zárásként elmondta, hogy ezzel a juniálissal az Isten ajándékait, magukat a gyermekeket ajándékozzák meg.
A délelőtti színpadi programok sorát a Naninsky & Figaro páros artista előadása nyitotta meg, majd egy meglepetésvendég lépett fel: Istenes Márkó, az X-Faktor 2025-ös szériájának 5. helyezettje. Ezzel párhuzamosan Pancsi Bohóc háromórás interaktív gyermekműsort vezetett, amely óriás buborék show-t, lufihajtogatást és cukoresőt is magában foglalt.
A déli ebédszünetben a megjelenteket töltött káposztával, tejföllel és kenyérrel látták vendégül a lovarda területén.
A Nyíregyházi Kenyérgyár Kft. jóvoltából a gyermekek 650 kakaóscsigát fogyaszthattak el, a papírtálcák és tároló polcok pedig az OBI felajánlásából kerültek a helyszínre.
A délutáni programrészben a résztvevők számára fürdőzési és strandolási lehetőséget biztosítottak. Ehhez a Nyírbátori Sárkány Wellness és Gyógyfürdő rendkívül kedvezményes áron biztosította a belépőjegyeket a gyermekek számára, így a karszalagok mellé kapott egyszeri belépővel látogathatták meg a fürdőkomplexumot.
A központi események mellett délelőtt tíz órától délután három óráig folyamatosan elérhetőek voltak a kísérőprogramok. A sportolási lehetőségek között szerepelt a labdarúgás, a röplabda, a tollaslabda, a kosárlabda-ügyességi játék és a karikadobálás. Az udvaron ugrálóvárakat, körhintát és játszóházat állítottak fel, továbbá kisvonatozás, kisállatsimogató és lovaglás várt a gyermekekre.
A rendezvényen egy kihelyezett jurtánál karikás ostorozást, íjászatot és bőrfonást próbálhattak ki.
A Nagykállói Népművészeti Egyesületnek köszönhetően különböző népi kézműves tevékenységekbe nyertek bepillantást az érdeklődők.
Kutyás és rendőrségi bemutatók, valamint habparty és cukorágyú is volt a kínálatban.
A lelki programok iránt érdeklődők a „Figyelek Rád!” elnevezésű Hittansarkot kereshették fel. A helyszínen beauty sarok is működött (csillámtetkó, henna), a résztvevőknek pedig a nap folyamán vattacukrot, fagylaltot és jégkását is osztottak. Önként vállaltak hajfonást a Nyíregyházi Egyetem külföldi vedég-hallgatói.
A szeretetvendégség asztalához szinte minden nevelőszülői család és lakásotthoni egység hozzájárult egy-egy tál süteménnyel vagy frissen szedett gyümölccsel. Ignéczi Mihályné és családja a juniális alkalmából készített szív melengető meglepetésajándékkal lepte meg a Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézményt.
Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye, fotó: Bene Dóra, Petneháziné Pócsfalvi Erika
Nyíregyházi Egyházmegye




| H | K | SZ | CS | P | SZ | V |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
|
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|
29 |
30 |