Egy csónakban a családokért – rendhagyó csapatépítő a Túron

Egy csónakban a családokért – rendhagyó csapatépítő a Túron

Szokatlan, nem mindennapi csapatépítő találkozóra hívta meg Ignácz András atya, a családpasztorációs bizottság elnöke az egyházmegye családjait képviselő bizottsági tagokat június 23-án. Az esemény célja a közös munka elmélyítése mellett a személyes kapcsolatok erősítése volt egy rendhagyó környezetben.

Forrás és fotó: Családpasztorációs Bizottság2026. június 24. 16:06

A keleti régióban, a határhoz közel eső Sonkád település „kisbukó” gátjánál gyülekeztek a résztvevők. Az egyházmegye különböző pontjairól érkező bizottsági tagok mindannyian ugyanazon célért indultak útnak: egy csónakba szállva, kormányosként és evezősként egyenesben tartani egyházunk családpasztorációs jövőjét. Kovács Csaba pasztorális referens atya a kenuba szállás előtt tolmácsolta Szocska A. Ábel püspök atya jókívánságait és áldását. A jó hangulatú indítást a csapatot bátorító frissítő itallal pecsételték meg a jelenlévők.

A vízre szállást megelőző helyi eligazítás során Homoki Tamás bizottsági tag mesélt a huszadik század elején épült zsilipgát természeti és gazdálkodási hátteréről. Különleges személyes történet is kötődik ehhez a helyszínhez, hiszen a jelenlévők megtudhatták, hogy Tamás pontosan itt kérte meg felesége, Kata kezét. A családpasztorációs gyökerek így már a kiindulóponton megmutatkoztak.

A szatmári táj szépsége, amely egykor Petőfi Sándort is versírásra ihlette, a mai utazókra is mély benyomást tett. A Túr csendes folyása, az árnyékot adó vízparti fák ölelése, a vízen úszó vadkacsacsaládok és a szitakötők tánca lenyűgöző világot tárt a résztvevők elé. A természet közelsége sokakat ráébresztett arra, hogy a hétköznapi rohanásban mennyi időt töltünk el úgy, hogy esélyt sem adunk magunknak a környezetünkben rejlő csodák felfedezésére.

A közel négyórás, vadregényes evezős szakaszon a komoly szakmai beszélgetések mellett jutott idő a nevetésre, a közös fürdőzésre és a világ zajától távoli, csendes együttlét megélésére. A tartalmas program után a kölcsei egyházközség parókiáján fogyasztották el az ebédet, amelyet a fehérgyarmati fiatal lelkipásztorok, Levcsenkó Dávid és Tatai Zoltán atyák készítettek el a csapatnak.

A bizottság tagjai hálával gondolnak a közösen eltöltött időre. A találkozó lehetőséget adott az egyházi ügyek jövőbeli megvitatására, miközben mindenki új és különleges módon ismerhette fel a családi szálakat erősítő hivatását.

Forrás és fotó: Családpasztorációs Bizottság

Nyíregyházi Egyházmegye

családpasztoráció, csapatépítés
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg
  • Kép szöveg




Hírek ebből a kategóriából

ÖN ITT VAN JELENLEG: HÍREK

VISSZA A TETEJÉRE


KÖVESSEN MINKET A KÖZÖSSÉGI MÉDIÁBAN IS:

Széchenyi 2020 Beruházások

© 2015-2026 Nyíregyházi Egyházmegye

Fejlesztés: Gerner Attila, Zadubenszki Norbert