
Amikor a Galileai-tenger partján járt, meglátott két testvért – Simont, akit Péternek hívtak, és testvérét, Andrást –, amint éppen a tengerbe vetették hálójukat. Halászok voltak ugyanis. Így szólt hozzájuk: „Gyertek, kövessetek! Emberek halászává teszlek titeket.” Ők pedig azonnal otthagyták hálóikat, és követték… (Mt 4,18-23)
Elmélkedés az emberhalászat fogalmáról
Nemcsak a bibliai időkről szól ez a történet, napjainkban is fontos észrevenni a másikat, odafordulni egymáshoz. Hétköznapjaink emberhalászata nem más, mint az empátia. Mit tegyünk, mit tehetünk, hogy a modern ember közös magánya enyhüljön?
Közremúködő: Debreczeni András görögkatolikus pap
Forrás: Bizony, Isten!
Nyíregyházi Egyházmegye
ÖN ITT VAN JELENLEG: MÉDIATÁR / VIDEOTÁR
VISSZA A TETEJÉRE