Szokatlan, nem mindennapi csapatépítő találkozóra hívta meg Ignácz András atya, a családpasztorációs bizottság elnöke az egyházmegye családjait képviselő bizottsági tagokat június 23-án. Az esemény célja a közös munka elmélyítése mellett a személyes kapcsolatok erősítése volt egy rendhagyó környezetben.
A keleti régióban, a határhoz közel eső Sonkád település „kisbukó” gátjánál gyülekeztek a résztvevők. Az egyházmegye különböző pontjairól érkező bizottsági tagok mindannyian ugyanazon célért indultak útnak: egy csónakba szállva, kormányosként és evezősként egyenesben tartani egyházunk családpasztorációs jövőjét. Kovács Csaba pasztorális referens atya a kenuba szállás előtt tolmácsolta Szocska A. Ábel püspök atya jókívánságait és áldását. A jó hangulatú indítást a csapatot bátorító frissítő itallal pecsételték meg a jelenlévők.
A vízre szállást megelőző helyi eligazítás során Homoki Tamás bizottsági tag mesélt a huszadik század elején épült zsilipgát természeti és gazdálkodási hátteréről. Különleges személyes történet is kötődik ehhez a helyszínhez, hiszen a jelenlévők megtudhatták, hogy Tamás pontosan itt kérte meg felesége, Kata kezét. A családpasztorációs gyökerek így már a kiindulóponton megmutatkoztak.
A szatmári táj szépsége, amely egykor Petőfi Sándort is versírásra ihlette, a mai utazókra is mély benyomást tett. A Túr csendes folyása, az árnyékot adó vízparti fák ölelése, a vízen úszó vadkacsacsaládok és a szitakötők tánca lenyűgöző világot tárt a résztvevők elé. A természet közelsége sokakat ráébresztett arra, hogy a hétköznapi rohanásban mennyi időt töltünk el úgy, hogy esélyt sem adunk magunknak a környezetünkben rejlő csodák felfedezésére.
A közel négyórás, vadregényes evezős szakaszon a komoly szakmai beszélgetések mellett jutott idő a nevetésre, a közös fürdőzésre és a világ zajától távoli, csendes együttlét megélésére. A tartalmas program után a kölcsei egyházközség parókiáján fogyasztották el az ebédet, amelyet a fehérgyarmati fiatal lelkipásztorok, Levcsenkó Dávid és Tatai Zoltán atyák készítettek el a csapatnak.
A bizottság tagjai hálával gondolnak a közösen eltöltött időre. A találkozó lehetőséget adott az egyházi ügyek jövőbeli megvitatására, miközben mindenki új és különleges módon ismerhette fel a családi szálakat erősítő hivatását.
Forrás és fotó: Családpasztorációs Bizottság
Nyíregyházi Egyházmegye




| H | K | SZ | CS | P | SZ | V |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
|
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
|
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
|
29 |
30 |